Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Przed nami kolejna akcja społeczna Instytutu Dizajnu

poniedziałek, 08 czerwca 2020 10:23 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W tym roku, Instytut Dizajnu kolejny raz wesprze „Empty Bowls" - międzynarodowy projekt, który ma podnosić świadomość społeczną i angażować ludzi w pomoc osobom cierpiącym głód. Świętokrzyska edycja akcji odbędzie się 14 czerwca, między godziną 16 a 18, na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego.

Koronaw

Jak wyjaśnia Paula Dulnik, specjalista ds. mediów społecznościowych  z Instytutu Dizajnu, podczas wydarzenia na specjalnie przygotowanym stoisku, będzie można kupić ceramiczną miskę wykonaną przez pracowników Wzgórza Zamkowego oraz lokalnych artystów. Do każdego naczynia zostanie dołączony drobny poczęstunek, a minimalny koszt miski to 15 złotych.

Naczynia wykonane przez ceramików - Jolantę Szymanowską i Michała Podleśnego - będzie można wylicytować też w czasie aukcji internetowej. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, na program dożywiania dzieci Pajacyk.

- Korzystanie z misek sygnowanych logo akcji nie pozwoli zapomnieć oświatowym problemie głodu,  jednocześnie przypominając, że każdy uczestnik akcji pomógł choć trochę w zmianie tej sytuacji – informuje Paula Dulnik.

Instytut Dizajnu w Kielcach uczestniczy w akcji Empty Bowls od 2017. W tym roku wydarzenie odbędzie się w ramach  „Weekendu pozytywnych emocji” #KielceIsReady. Inicjatywa ma na celu wsparcie ogólnopolskiej akcji #CityWillWait.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO