Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Budowa Centrum Komunikacyjnego dobiega końca

piątek, 29 maja 2020 15:57 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Budowa kieleckiego Centrum Komunikacyjnego jest w ostatniej fazie. Obecnie trwają prace wykończeniowe na poszczególnych obiektach. Rozpoczęły się też pierwsze odbiory inwestycji.

Zwrot podatków

Montowane są elementy dekoracyjne na zadaszeniach wszystkich poziomów dworca. Trwa też montaż podłóg i małej architektury wewnątrz oraz na placu dworcowym. Wykańczane są kasy oraz pomieszczenia techniczne  budynku. Na budowie pracuje każdego dnia średnio ponad sto osób. Do tej pory do inwestycji zaangażowano ponad 180 podwykonawców.

– W czerwcu powinny trafić do nas z Chin  komponenty do ponad 40 wyświetlaczy LED, których dostawa opóźniła się z powodu ograniczeń epidemiologicznych. Potrzebujemy około miesiąca na ich montaż. Centrum komunikacyjne powinnno zostać oddane do użytku w przesuniętym o dwa miesiące terminie kontraktowym, do końca sierpnia 2020 roku – mówi Grzegorz Tomporowski – kierownik kontraktu Budimex SA

Modernizacja Centrum Komunikacyjnego rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Inwestorem jest Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Zrewitalizowany dworzec będzie węzłem przesiadkowym dla komunikacji autobusowej miejskiej, podmiejskiej i samochodowej. Powstanie w tym miejscu także centrum spotkań i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.  Wartość inwestycji wynosi 69 mln zł brutto.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ