Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prace przy ulicy Nowoszybowcowej przebiegają szybciej niż zakładano

środa, 27 maja 2020 12:47 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trwa realizacja inwestycji, która połączy skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Witosa oraz Radomskiej i Szybowcowej. Wykonawca nie marnuje czasu i wyprzedza założony harmonogram o około dziesięć procent. Do tej pory wykonano już blisko 45 procent wszystkich prac.

Na pierwszym fragmencie inwestycji, czyli ulicy Zagnańskiej, ruch został przełożony na wykonaną w ubiegłym roku jezdnię wschodnią.

- W tej chwili prowadzone są prace przy budowie jezdni zachodniej, czyli od strony marketu budowalnego. Kładzione są tam teraz warstwy konstrukcyjne. Natomiast przy ulicy Witosa działania realizowane są odcinkami. Najbardziej zaawansowane są te w rejonie skrzyżowania Witosa z Maleckiego – tam oddano do użytku nowe rondo – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Sukcesywnie prowadzone są roboty przy poszczególnych warstwach konstrukcyjnych.

- Bardzo zaawansowane są prace w rejonie skrzyżowania ulicy Warszawskiej i Witosa. Tam w ubiegłym tygodniu udostępniono dla ruchu nowy most na Silnicy. Obecnie wykonawca zabiera się za rozbiórkę starego mostu – w jego miejscu też powstanie kolejna przeprawa.

Praktycznie gotowe są także mosty na fragmencie drogi, która jest przedłużeniem Witosa w kierunku Radomskiej.

- Tam na dwóch jezdniach budowlańcy ułożyli już warstwy bitumiczne. Gotowe jest też rondo na skrzyżowaniu Szybowcowej i Radomskiej  – dodaje rzecznik MZD.

Prace prowadzone są także przy budowie pętli autobusowej, niedaleko kościoła przy ulicy Szybowcowej – na tej drodze położono już wszystkie warstwy nawierzchni, od ronda do granicy z gminą Masłów. Cała inwestycja ma zostać zakończona w lipcu przyszłego roku.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO