Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Historia w filmie

czwartek, 27 marca 2014 13:25 / Autor: Małgorzata Cioroch
Małgorzata Cioroch

Kino  FENOMEN w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprasza na przegląd polskich filmów fabularnych "Historia w  filmie", opowiadających o najnowszej historii Polski. Najbliższy pokaz odbędzie się 3 kwietnia, na którym pokazany zostanie „Popiół i diament”, w reżyserii Andrzeja Wajdy, z 1958 r.

Koronaw

W programie przeglądu znajdą się filmy wybitnych polskich reżyserów poruszające problematykę II wojny światowej oraz zawiłych losów Polski i Polaków  w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.  Każdy seans poprzedzony będzie wstępem historyka. Pokazy filmowe będą okazją do spotkania miłośników filmu oraz historii, rozszerzenia wiedzy na temat najnowszej historii Polski oraz wymiany myśli. Tematyka prezentowanych obrazów często odwoływać się będzie do uroczystości rocznicowych, zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. 
Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny. Seanse rozpoczynają się o stałej porze i tym samym dniu tygodnia -  w czwartki, o godz. 18.00. Odbiór bezpłatnych wejściówek  w kasie kina FENOMEN (Wojewódzki Dom Kultury  w Kielcach, ul. ks. P. Ściegiennego 2) lub w Delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach (Aleja Na Stadion 1).
Spotkania odbywają się  raz  w miesiącu, od marca do grudnia 2014 r.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO