Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[LISTA] MZD wyremontuje kilka dziurawych, osiedlowych ulic

poniedziałek, 25 maja 2020 09:30 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Miejski Zarząd Dróg w tym roku przeprowadzi wymianę nawierzchni na kilku ulicach, które są od wielu lat w bardzo złym stanie technicznym. Na liście jest m.in. ulica Nowy Świat.

Zwrot podatków

- Prace mają polegać na sfrezowaniu istniejącej, zniszczonej nawierzchni. Później w zależności od tego, co będzie pod spodem, na poszczególnych ulicach zostanie położona warstwa wyrównawcza i docelowa nawierzchnia albo tylko ta ostatnia. Oprócz tego będą wymieniane krawężniki oraz studnie, znajdujące się w jezdni na wysokości nowej nawierzchni - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, który podkreśla, że jest to dużo trwalsza i bardziej efektywna naprawa.

Na tegorocznej liście remontów są ulice: Gabrieli Zapolskiej (między skrzyżowaniem z ulicą Szydłówek Górny a Jaworskiego), Kozia, Karskiego (od ulicy Bąkowej do Pileckiego), Nowy Świat oraz Piekoszowska (pomiędzy Mielczarskiego a Jagiellońską).

W pierwszej kolejności remontu doczekają się ulica Kozia i Karskiego. Prace mają się rozpocząć w czerwcu. Naprawa wszystkich ulic ma się zakończyć w tym roku. Zadanie będzie kosztować trzy miliony złotych.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO