Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zmienią się zasady bezpłatnego parkowania w centrum? Jest propozycja

piątek, 22 maja 2020 20:09 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Pierwsza godzina za darmo, każda kolejna po dwa złote – taki pomysł na zmiany w strefie płatnego parkowania w Kielcach mają radni  klubu Bezpartyjni i Niezależni.  Zwracają uwagę, że pomysł zyskał aprobatę przedsiębiorców prowadzących działalność w centrum Kielc. Trwają prace nad projektem uchwały w tej sprawie. 

Zwrot podatków

Od 11 maja w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii pobór opłat za postój samochodów w Strefie Płatnego Parkowania – na mocy uchwały Rady Miasta Kielce – jest zawieszony do odwołania.

Klub Bezpartyjni i Niezależni proponuje wprowadzenie zmian do regulaminu Strefy Płatnego Parkowania w zakresie wysokości opłat za postój samochodów: pierwsza godzina za darmo, każda kolejna po dwa złote.

– W taki aksamitny sposób wymusimy intensywną rotację aut w miejscach parkingowych. To zachęci kielczan do przyjazdu do centrum na zakupy, lunch czy „szybką” kawę. Nasz lokalny biznes, który ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa, znów zacznie tętnić życiem –  uważa przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański.

– Sądzimy, że ustanowienie nowych stawek za parkowanie w śródmieściu powinno być trwałym elementem nowej normalności po Covid-19. Nie wracajmy do status quo sprzed epidemii tylko dostosujmy system do wyzwań, jakie przynosi rzeczywistość poprzez wdrożenie modelu „godzina za darmo – dodał.

Kamil Suchański zaznacza, iż inicjatywa klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni będzie komplementarna wobec koncepcji rozwoju centrum przedstawionych przez prezydenta Kielc. Dodaje, że  zdecydowana większość przedsiębiorców z centrum miasta popiera rozwiązanie prezentowane przez Bezpartyjnych i Niezależnych.

– Przeprowadziłem także szereg rozmów na poziomie politycznym z radnymi z innych klubów. Jest pozytywny klimat wokół naszej inicjatywy. Dlatego też pracujemy nad projektem uchwały. Sądzę, że znajdzie się on w porządku obrad na najbliższej sesji Rady Miasta – zaznaczył Kamil Suchański.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO