Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Już w piątek otwarcie Ogrodu Botanicznego

środa, 13 maja 2020 11:22 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Kielecki Ogród Botaniczny kwitnie i od piątku będzie można się o tym przekonać na własne oczy. W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć cały obiekt. Zmienią się też dni i godziny otwarcia  oraz ceny biletów.

Koronaw

Pierwotnie mieliśmy wejść do Ogrodu już 1 maja, ale na przeszkodzie stanęły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Jednak w obecnej sytuacji już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jedna z największych atrakcji w Kielcach zaczęła działać. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 15 maja, na godzinę 1

- W tym miesiącu Ogród będzie czynny od godziny 10 do 18. Być może w czerwcu przedłużymy ten czas do godziny 20, ale wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Zwiedzać możemy tylko indywidualnie, odstępujemy od zajęć edukacyjnych i z przewodnikiem. Wprowadzamy limit do tysiąca osób, więc myślę, że nie będzie problemu i każdy zostanie wpuszczony. Zapraszamy w maseczkach, tak jak na terenach publicznych. Przy kasie i w toalecie będą płyny do dezynfekcji rąk - informuje Katarzyna Socha, kierownik obiektu.

Z ogrodowych nowości warto wymienić m.in. cztery oczka wodne, alpinarium i nowe ścieżki. W ostatnim czasie na terenie obiektu zamontowano też budki lęgowe dla różnych gatunków ptaków, ale także innych zwierząt,choćby wiewiórek.

W ogrodzie ma też powstać punkt gastronomiczny.

Ceny biletów w górę

Zmieniają się ceny biletów w Ogrodzie. Za ulgowy zapłacimy 6 zł, za normalny 9 zł. Jeżeli ktoś zechce częściej odwiedzać obiekt, może kupić bilet sezonowy, który kosztuje 100 zł  i obowiązuje od maja do października. Pojawią się też bilety rodzinne po 22 złote.

Zmienią się także dni i godziny otwarcia.

- W letnich miesiącach - czerwcu, lipcu i sierpniu, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, będziemy pracować od 10 do 20. W maju, wrześniu i październiku godziny zostają takie jak w poprzednim roku, czyli od 10 do 18. Ogród będzie otwarty przez sześć dni w tygodniu - od wtorku do niedzieli - informuje Katarzyna Socha.  

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO