Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nieudany rozbój i… wpadka z kradzieżami

środa, 13 maja 2020 09:25 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przed kieleckim sądem stanie wkrótce 21-letni rozbójnik i jego młodszy kompan, którzy wpadli w ręce dzielnicowych z komisariatu z osiedla Na Stoku. Delikwenci napadli na sklep, a jeden z nich, grożąc ekspedientce nożem, zażądał gotówki. Później okazało się, że złodziejski duet odpowie także za kradzieże w jednej z kieleckich drogerii.

Policjanci otrzymali groźne zawiadomienie w niedzielę, tuż po godzinie 9. Ekspedientka jednego ze sklepów z osiedla Na Stoku zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że do lokalu wtargnęli zamaskowani mężczyźni i  próbowali zrabować pieniądze. Na szczęście w kasie gotówki nie było i sprawcy szybko uciekli.

Informacja o napadzie dotarła do wszystkich patroli, które ruszyły na poszukiwania bandytów, których niespełna godzinę po zdarzeniu zauważyli dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Kielcach. 21-latek i jego nieletni kompan zostali zatrzymani.

Śledczy wykryli, że zatrzymany duet ma jeszcze inne przestępstwo na sumieniu: odpowiada za kradzież w innej drogerii. Jak wynika z ustaleń policjantów, dwóch młodych mężczyzn w kwietniu tego roku czterokrotnie ukradło ze sklepu kosmetyki, warte ponad 1250 złotych. Starszemu z mężczyzn grozi nawet dwanaście lat więzienia, młodszego z nich rozliczy sąd dla nieletnich.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO