Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

MIASTO

Parkowanie w centrum za darmo od poniedziałku. W Krakowie właśnie przywrócono opłaty

czwartek, 07 maja 2020 09:13 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Mamy absurdalną sytuację związana z wprowadzeniem bezpłatnej strefy parkowania w centrum Kielc. W Krakowie właśnie przywrócono opłaty, a w Kielcach na parkowanie bez biletu musimy  poczekać do najbliższego poniedziałku.

Koronaw

Radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kisiel złożył wniosek o zniesienie opłat pod koniec marca. Dopiero 23 kwietnia, kiedy epidemia zaczęła wygasać, projekt uchwały trafił pod obrady Rady Miasta i został przyjęty. Radny prosił prezydenta Kielc, żeby na podstawie dżentelmeńskiej umowy nie wystawiać mandatów od dnia głosowania i przyjęcia uchwały.

Tego jednak nie udało się władzom zrobić. Kontrolerzy MZD nie mieli litości dla kierowców i w ostatnich dniach nie zważali na ich i przekonanie, że mogą parkować za darmo.

Trzeba więc czekać, aż uchwała zostanie wpisana do dziennika urzędowego, a na to jest 14 dni. Biorąc ten termin pod uwagę, strefa bezpłatnego parkowania zacznie funkcjonować w najbliższy poniedziałek, 11 maja.

W tym czasie w Krakowie kierowcy zapomną już o tym, że przez 49 dni nie musieli płacić za bilet parkingowy. Włodarze stolicy Małopolski pozwolili na bezpłatne parkowanie w drugiej połowie marca. Natomiast 4 maja, w ostatni poniedziałek, znieśli uchwałę o bezpłatnym parkowaniu.

Zrobili to na tydzień przed tym, kiedy Kielce dopiero ją wprowadzą.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO