Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prezydent Wenta wysłał pismo do Poczty Polskiej. Nie udostępni danych

środa, 29 kwietnia 2020 09:27 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. UM Kielce
Beata Kwieczko

Prezydent Bogdan Wenta odmówił udostępnienia danych osobowych mieszkańców Kielc zawartych w spisie wyborców. O swojej decyzji poinformował zarząd Poczty Polskiej S.A.

"W odpowiedzi na wniosek z dnia 24 kwietnia 2020 roku dotyczący udostępnienia danych ze spisu wyborców odmawiam udostępnienia żądanych danych. Uwzględniając aktualny stan prawny brak jest norm prawa powszechnie obowiązującego, które pozwalałyby na pozytywne rozpatrzenie wniosku" - czytamy w odpowiedzi prezydenta na pismo Poczty Polskiej.

Prezydent Wenta podkreślił, że w obowiązującym stanie Poczta Polska nie może realizować żadnych zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta. "Znamiennym jest bowiem, że proces legislacyjny ustawy z dnia 6 kwietnia 2020 roku o szczególnych zasadach przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta RP nie został zakończony. Dołączona do wniosku decyzja Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 roku, która nakazuje realizację działań przez Pocztę Polską polegającą na podjęciu niezbędnych czynności zmierzających do przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP w trybie korespondencyjnym również nie stanowi podstawy do przekazania żądanych we wniosku danych. Aktualny stan prawny bowiem nie przewiduje żadnej formy głosowania korespondencyjnego" - uzasadnia Bogdan Wenta.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO