Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO + FOTO] UFO rośnie zgodnie z planem! Tak teraz wygląda!

środa, 15 kwietnia 2020 16:36 / Autor: Piotr Natkaniec
Fot. Marian Wąchała
Piotr Natkaniec

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze autobusy wyjadą z przebudowanego dworca autobusowego w sierpniu. Choć wykonawca jeszcze miesiąc temu zgłaszał, że z powodu pandemii koronawirusa, termin oddania może zostać opóźniony, to obecnie prace idą zgodnie z planem.

Zwrot podatków

Ewentualne problemy mogły wystąpić z dostawą i montażem elektronicznych monitorów. Części do nich są produkowane w Chinach, gdzie przez kilka tygodni fabryki nie pracowały. Chińczycy jednak stanęli na wysokości zadania i dostarczyli część ekranów przed Świętami Wielkanocnymi. Reszta trafi do Kielc w najbliższych dniach.

 

- Niedługo rozpoczniemy montaż wyświetlaczy. Największy będzie umiejscowiony wokół poczekalni. Uporaliśmy się także z elektronicznym przyciemnianiem szyb. System dostarczy szwajcarska firma - mówi Grzegorz Tomporowski, kierownik budowy.

Wykonawca inwestycji, firma Budimex prowadzi intensywne prace zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

- W środku trwa montaż elementów plastra miodu na poziomie -1 dworca. Wylewamy też posadzki z materiału, który będzie wyglądał jak dawne lastrico. Na zewnątrz Kończą się prace przy budowie peronów, wykładamy płytkami przedpole dworca, montujemy obrzeża z blachy, która wygląda jak zardzewiała przy skarpie obok obiektu - dodaje Grzegorz Tomporowski.

Trwają też prace przy budowie parkingu dla autobusów oraz odlewie fontanny w kształcie przystanku autobusowego. Będzie to charakterystyczny autobus marki "Jelcz" popularny w PRL-u „ogórek".

Budowa dworca autobusowego pochłonie 70 mln zł.

dworzecpk 1 750

dw2020 1 750

dw2020 2 750

dw2020 750

dworzecpk 750

dworzecpk 750 2

dw2020 3 750

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO