Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Robią "Coś Dobrego" i szyją maseczki. W pomoc może włączyć się każdy!

piątek, 03 kwietnia 2020 12:19 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W szycie maseczek zaangażowało się coraz więcej firm i instytucji. Podobną drogą podążyła kielecka Fundacja Coś Dobrego, która uruchomiła akcję charytatywną, w której każdy może kupić maseczkę ochroną dla placówek medycznych.

Kiermasz

– Fundacja powstała pod koniec grudnia poprzedniego roku. Pomysł na nią był zupełnie inny od tego, czym aktualnie się zajmujemy. Czasy są, jakie są. Dołączyliśmy do ogólnoświatowej akcji szycia maseczek. Mamy kontakty w dużych szwalniach, gdzie na co dzień szyjemy biegowe koszulki. Udało nam się je przestawić, aby w tym trudnym momencie szyć maseczki – wyjaśnia Paweł Jańczyk z Fundacji Coś Dobrego.

W tym celu na stronie internetowej fundacji powstała specjalna platforma sprzedażowa, gdzie każda osoba kupić maseczkę dla szpitala lub dla siebie. W obu przypadkach udaje się gromadzić fundusze na produkcje.

MASECZKI MOŻNA ZAMÓWIĆ TUTAJ

– Nie spodziewaliśmy się, że uda się je sfinansować i uszyć w kilka dni. A jednak. I to wszystko dzięki osobom, które wykupiły maseczki w naszym e-sklepie, dzięki czemu mięliśmy budżet, żeby je przygotować, uszyć i nadać. A kolejne kilka tysięcy już się szyje i za kilka dni nadamy kolejne paczki, do kolejnych szpitali. Zamierzamy także zająć się pozyskaniem i dystrybucją innego sprzętu ochrony osobistej, a także otworzyć zrzutkę na jednym z portali crowdfundingowych, aby móc finansować naszą dalszą aktywność pomocową – mówi Maciej Hejman, prezes Fundacji Coś Dobrego.

Osoby zamawiające maseczki mogą zdecydować, gdzie trafią. Minimalna liczba wysyłana do jednej jednostki to sto sztuk.

– Na maseczki przekazywane do szpitali nałożona jest minimalna marża około 1 zł netto, dzięki której będziemy w stanie obsłużyć zamówienia i wszystkie rzeczy związane z logistyką. Dodatkowo dajemy możliwość zakupienia maseczek dla siebie i swoich bliskich, na których nałożona jest marża w wysokości około 11 zł netto. Sto procent dochodu zasila konto fundacji i zostanie przeznaczone na działania statutowe nakierowane na pomoc tym, którzy w tym trudnym czasie pomocy potrzebują – wyjaśnia Paweł Jańczyk.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej fundacji www.fundacjacosdobrego.org.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ