Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prezydent Kielc przedstawił pierwszy etap analiz Programu "Peryferia"

piątek, 03 kwietnia 2020 11:15 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ponad 385 milionów to szacunkowy koszt realizacji głównych postulatów zgłoszonych przez mieszkańców Kielc w trakcie spotkań w ramach Programu "Peryferia". Większość z nich  dotyczy budowy i modernizacji dróg i chodników, choć są też liczne wnioski z zakresu działań społecznych, bezpieczeństwa kultury czy transportu.

Celem programu jest rozpoznanie lokalnych potrzeb oraz rodzaju oczekiwanych przez mieszkańców przedsięwzięć, które przyczynią się do poprawy ich jakości życia.

– Szacunkowy koszt realizacji głównych postulatów infrastrukturalnych wynosi ponad 385 mln zł – to kwota bardzo duża, ale jestem głęboko przekonany, że przy uważnym przyjęciu harmonogramu realizacji poszczególnych przedsięwzięć, w korelacji z Wieloletnią Prognozą Finansową miasta, samorząd kielecki jest w stanie większość z tych zadań zrealizować i przeobrazić zmianę „peryferyjnej” rzeczywistości na lepszą, ku zadowoleniu i dobrobytowi mieszkańców – podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta.

– Zapewniam, że jednym z głównych celów obecnej władzy samorządowej jest zrealizowanie możliwie dużej liczby wnioskowanych przedsięwzięć jeszcze w tej kadencji, a dla wymagających tzw. „horyzontu czasowego” ustalenie i uruchomienie kolejności działań np. planistycznych – dlatego do konstrukcji Programu „Peryferia” podchodzimy w sposób kompleksowy, odpowiedzialny, długofalowy oraz przede wszystkim rzeczowy i konkretny, a nie „akcyjny” w imię doraźnych korzyści politycznych czy wizerunkowych – dodaje prezydent.

Najwięcej postulatów dotyczyło remontów lub budowy dróg, ale też m.in. budowy oświetleń, placów zabaw, kanalizacji sanitarnej czy deszczowej oraz stworzenie dodatkowych linii autobusowych. Szczegółowy wykaz zadań jest dostępy na stronie Urzędu Miasta Kielce.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ