Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Straż miejska: Ograniczmy wyjścia do marketów budowlanych

czwartek, 26 marca 2020 12:01 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Od dwóch dni obowiązują kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu osób na terenie naszego kraju. Nowe rozporządzenie wiąże się z zakazem wychodzenia z domu poza uzasadnionymi przypadkami. Jak stosują się do tego kielczanie?

Zgodnie z nowym rozporządzeniem obowiązuje zakaz przybywania na placach zabaw, siłowniach na wolnym powietrzu, boiskach itp. Kieleccy strażnicy miejscy i policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i nadają specjalne komunikaty przez głośniki i megafony.

- W każdym z pojazdów straży miejskiej na nośnikach elektronicznych zostało umieszczone nagranie, które jest puszczane przez strażników wykonujących czynności służbowe na terenie całego miasta. Informuje ono o tym, aby pozostali w domach i dbali w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i innych - przypomina Renata Gruszczyńska, komendant Straży Miejskiej w Kielcach.

Kielczanie w większości stosują się do nowych przepisów, ale strażnicy zauważają, że nie wszyscy opuszczają domy w sytuacjach koniecznych. - Mamy coraz mniejszy problem z osobami gromadzącymi się w grupach i spotykamy coraz mniej nastolatków, którzy przebywają na boiskach szkolnych lub ławkach w parku. Nadal mamy jednak wątpliwości czy wszystkie wyjścia do sklepu są niezbędne. Chodzi tu głównie o markety budowlane. Zdajemy sobie sprawę, że czas, który kielczanie spędzają w domach, chcą wykorzystać na drobne prace remontowe, ale należy pamiętać, że wychodząc do marketów budowlanych również narażamy się na rozprzestrzenianie się wirusa - mówi Renata Gruszczyńska.

Strażnicy miejscy wspierają również policjantów w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie i zachęcają do korzystania z aplikacji "kwarantanna domowa", którą pobiera się na telefon komórkowy. - Każde rozwiązanie, które ogranicza kontakt fizyczny z osobami poddanymi kwarantannie jest bezcenne. Jest to dla nas wszystkich ogromne ułatwienie - tłumaczy komendant Gruszczyńska.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO