Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Stary telewizor, niepotrzebny czajnik, czy kuchenka mikrofalowa - ratownicy PCK zrobią z nich użytek

poniedziałek, 23 marca 2020 14:48 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kielcach przejęła opiekę nad jednym z miejsc wyznaczonych do kwarantanny zbiorowej na terenie miasta. Ratownicy chcą doposażyć pokoje w sprzęt AGD i tym samym zapewnić większy komfort osobom przebywającym w odosobnieniu.

- Miejsca noclegowe, którymi się opiekujemy, znajdują się w hali przy ulicy Krakowskiej - informuje Rafał Maziejuk, szef Grupy Ratownictwa PCK Kielce. - W pokojach może przebywać jednocześnie osiemnaście osób. Jak wiadomo, w trakcie kwarantanny żadna z nich nie ma prawa opuścić wyznaczonego miejsca, nawet na chwilę. Dlatego też, aby umilić im ten czas, chcemy wyposażyć każdy pokój w czajnik, telewizor oraz kuchenkę mikrofalową. Przydatne mogą okazać się również przedłużacze oraz lampy UV - tłumaczy.

Ratownicy proszą zarówno firmy, jak i osoby prywatne, o pomoc w realizacji celu. Każdy, kto może dołożyć swoją cegiełkę powinien skontaktować się z PCK poprzez mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie 795 030 310.

Hala przy ulicy Krakowskiej jest jednym z kilku miejsc wyznaczonych do kwarantanny na terenie miasta.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ