Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży. Będzie o pierwszej pomocy i transporcie maluchów

piątek, 14 lutego 2020 11:43 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

We wtorek, 18 lutego,  w rektoracie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży, organizowane w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch. Przyszłe mamy dowiedzą się m.in. jak udzielać dziecku pierwszej pomocy i jak bezpiecznie przewozić niemowlęta w samochodzie. 

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci, mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Tematem przewodnim spotkań jest udzielanie pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego według autorskiego programu organizatorów.

Na rodziców czeka też spotkanie z ekspertem, który poprowadzi warsztaty "Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci". W jego trakcie przyszli rodzice dowiedzą się, jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja. Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Warsztaty odbędą się 18 lutego w godzinach od 17 do 20.35. w rektoracie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ