Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Radni za wsparciem PGE VIVE. Ile dostanie klub?

piątek, 14 lutego 2020 17:53 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Komisja Sportu, Turystyki i Promocji kieleckiej Rady Miasta jednogłośnie zgodziła się, żeby prezydent Kielc, Bogdan Wenta nadal wspierał finansowo PGE VIVE Kielce. Jednak wciąż nie wiadomo, ile klub otrzyma pieniędzy.

Przypomnijmy, że nieoficjalnie klub stara się o dotację w wysokości 3,5 mln zł, jednak w tegorocznym budżecie miasta kwota zapisana dla mistrza Polski to 1,5 mln zł, czyli o 1 mln mniej niż PGE VIVE otrzymywało w poprzednich latach.

Kieleccy radni pozytywnie wyrażali się na temat dalszej pomocy miasta. Chcą jednak poznać szczegóły umów promocyjnych pomiędzy ratuszem a klubem. Wciąż nie wiadomo, jaką kwotą miasto wesprze klub.  

- Podobno rozmowy toczą się już od jesieni. Jeżeli miasto zobowiązało się do pomocy w kwocie 2,5 miliona złotych, to uważam, że te pieniądze powinny zostać. Wydaje mi się, że miasto nie w pełni wykorzystuję markę klubu. To jest produkt, który należy dobrze wykorzystać promocyjnie - mówi Tadeusz Kozior, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawicieli klubu nie było na dzisiejszej komisji. - Prezes Servaas czekał na informację od członków komisji, czy ma się na niej pojawić. Był do ich dyspozycji, tylko nie dostał komunikatu - informuje Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu PGE VIVE.

Nowy numer!
15/2020 15/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ