Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W Walentynki strajk MPK. Będą dalsze protesty?

wtorek, 11 lutego 2020 20:51 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

14 lutego, w Walentynki mieszkańców Kielc czeka strajk pracowników MPK. W wyznaczonych godzinach autobusy miejskie nie przejadą przez dwie bardzo ważne ulice. – W razie dalszego lekceważenia naszych problemów rozszerzymy protest już w marcu – zapowiada Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK.

Piątkowy strajk ma objąć m.in. ulicę Olszewskiego, przez którą nie przejadą autobusy nr 54, 110 i 112. – Ta ulica to symbol łamania przepisów na wielu odcinkach buspasów. Kierowcy rezygnują z przerw, żeby zredukować opóźnienie wynikające z zakorkowanych ulic – dodaje Latosiński.

Oprócz tego protest obejmie ulicę Puscha, gdzie nie pojedziemy autobusami nr 9, 10, 109 i 112. – To odcinek, gdzie linie wjeżdżają i kończą swój bieg. Nie ma tutaj żadnych warunków socjalnych dla kierowców. Przekierujemy autobusy na minidworzec przy ulicy Massalskiego – tłumaczy związkowiec. Strajk pracowników MPK odbędzie się w godzinach od 14 do 16.

Może być to jednak dopiero początek utrudnień związanych z protestem. Jak zapowiada Bogdan Latosiński, na początku marca możemy spodziewać się kolejnego strajku. – Od sierpnia mówimy o pogarszającej się sytuacji socjalnej kierowców. Przy dalszym lekceważeniu problemów rozszerzymy protest na ulicę Artwińskiego, gdzie sytuacja jest równie skandaliczna – informuje.

O sytuacji na ulicy Artwińskiego pisaliśmy pod koniec stycznia. http://em.kielce.pl/miasto/kuriozalna-sytuacja-w-autobusie-mpk-wydalo-oswiadczenie

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ