Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Ambasador Mosbacher: Współpraca polsko-amerykańska jest ważna dla naszych krajów

środa, 04 września 2019 14:58 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Weronika Grela
Michał Łosiak

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher odwiedziła 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Wzięła udział w prezentacji szczegółów dotyczących kolejnej polsko-amerykańskiej transakcji.

Trwa drugi dzień Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Przypomnijmy, że wczoraj wydarzenie uroczyście otworzył prezydent Andrzej Duda. Obecny na nim był również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher, która pojawiła się w halach targowych również dzisiaj.

Ambasador przekazała specjalne podziękowania prezesowi firmy NITRO-CHEM za dotychczasową współpracę ze stroną amerykańską oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju obronności. – To doskonały przykład, jak przemysł polski i amerykański współpracują na rzecz tworzenia miejsc pracy w USA i Polsce. Chcemy widzieć więcej tego typu inicjatyw, dzięki którym możemy wymieniać się cennymi informacjami. To rozwija również naszą gospodarkę, dlatego gratuluję serdecznie państwa przedsiębiorstwu – mówiła Georgette Mosbacher.

W ramach kontraktu Stany Zjednoczone zakupią 20 tysięcy ton polskiego trotylu do 2022 roku. Materiały wybuchowe o wartości około stu milionów dolarów zostaną przeznaczone do produkcji uzbrojenia amerykańskich samolotów wojskowych.

(zdjęcia: Weronika Grela)

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO