Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kończy się czas składania propozycji do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Lista projektów już za tydzień

środa, 21 sierpnia 2019 14:53 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

To ostatnia szansa na złożenie projektu do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. W czwartek, 22 sierpnia, mija termin zgłaszania projektów do Urzędu Miasta.

Koronaw

Wśród propozycji, które wpłynęły do tej pory, znalazły się te dotyczące remontu ulic, budowy parkingu, placu zabaw, boiska oraz modernizacji oświetlenia. Pojawiły się także projekty zadań nieinwestycyjnych. To nowa kategoria w Budżecie Obywatelskim, która obejmuje propozycje o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym, mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców. Kielczanie wnioskują na przykład o środki na organizację  festynów dla mieszkańców.

Łączna kwota Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wynosi siedem milionów złotych. Na zadania inwestycyjne małe przeznaczono cztery miliony złotych, na zadania duże dwa, a na zadania nieinwestycyjne milion złotych.

Zgłoszone projekty zostaną opublikowane do 28 sierpnia. Ich weryfikacja potrwa prawie dwa miesiące. 30 września poznamy listę projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie. Od tej decyzji będzie można się odwołać w ciągu trzech dni. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 8 października, a dzień później rozpocznie się głosowanie, które zakończy się 23 października. Laureatów poznamy kilka dni później.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO