Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wpłynęły pierwsze projekty do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Pozostało jeszcze dziewięć dni

wtorek, 13 sierpnia 2019 15:14 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Skwer i organizacja festynu rodzinnego na jednym z kieleckich osiedli to pomysły, które znalazły się na liście projektów w Kieleckim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Właśnie mija pierwszy tydzień ich zgłaszania do Urzędu Miasta. Przed nami jeszcze dziewięć dni, w czasie których mieszkańcy mogą złożyć swoje propozycje.

Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że najwięcej wniosków do Urzędu Miasta wpływa w ostatnich dniach. - Z pewnością nie inaczej będzie w tym roku, ale już do tej pory zgłoszono szereg ciekawych pomysłów. Wśród nich są m.in. projekty dotyczące powstania skweru czy organizacji festynu rodzinnego na jednym z osiedli - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Ostatni projekt to efekt zmian w regulaminie Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, który w tym roku dopuszcza również możliwość zgłaszania tzw. "inwestycji miękkich". Również w tym roku, oprócz zadań inwestycyjnych, wprowadzono nową kategorię, jaką są zadania nieinwestycyjne. To projekty o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym, mające na celu podniesienie jakości życia mieszkańców. Zwiększona została także kwota łączna budżetu, która wynosi siedem milionów złotych. Na zadania inwestycyjne małe, przeznaczono cztery miliony złotych, na zadania duże dwa miliony złotych, a na zadania nieinwestycyjne milion złotych.

- Zachęcam mieszkańców do składania projektów. Chciałbym podkreślić, że już na tym etapie do pełnej dyspozycji kielczan są wyznaczeni merytoryczni pracownicy wydziałów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych, do których można zgłosić się w przypadku każdej wątpliwości przed złożeniem wniosku - tłumaczy Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Pełną listę osób, wraz z bezpośrednimi telefonami i adresami mailowymi, można znaleźć na stronie internetowej budzetobywatelski.kielce.eu w zakładce "Kontakt". Do pomocy mieszkańcom wyznaczono specjalistów z m.in. Wydziału Administracyjnego, Wydziału Urbanistyki i Architektury, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, Miejskiego Zarządu Dróg, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Na składanie projektów kielczanie mają czas do czwartku, 22 sierpnia, a zostaną one opublikowane do 28 sierpnia. Weryfikacja projektów będzie trwała prawie dwa miesiące. 30 września poznamy listę projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie. Od tej decyzji będzie można się odwołać w ciągu trzech dni. Koncepcje, na które będziemy mogli głosować poznamy 8 października, dzień później rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 23 października. Laureatów poznamy kilka dni później.

Jeśli chodzi o procedurę Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego informacji udziela Biuro ds. Partycypacji Społecznych Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce pod numerem telefonu 41 36 76 400 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Pomocy w przygotowaniu projektu do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego udzielają następujące jednostki i osoby:

Urząd Miasta Kielce

Wydział Administracyjny

Biuro Inwestycji

Aneta Wajs - 41 36 76 607 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Maksalon - 41 36 76 607 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wydział Urbanistyki i Architektury

Biuro Planowania Przestrzennego

Maria Wierzchowska – Bańka - 41 36 76 361 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Hetmańczyk - 41 36 76 361 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wydział Gospodarki Nieruchomościami

Natasza Fąfara - 41 36 76 215 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Barbara Zawadzka - 41 36 76 221 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wydział Geodezji

Robert Zawadzki - 41 36 76 857 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska

Grażyna Ziętal - 41 36 76 583 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maciej Libudzic - 41 36 76 681 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu

Referat Kultury

Małgorzata Juszczyk - 41 36 76 612 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Referat Sportu i Turystyki

Katarzyna Telka - 41 36 76 677 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki

Anna Dusza Ciechanowska - 41 36 76 618 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Referat Edukacji

Małgorzata Kruk - 41 36 76 624 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Krzysztof Papuda - 41 36 76 248 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miejski Zarząd Dróg

Wydział Przygotowania Inwestycji

Mariola Jamioł - 41 34 02 831

Agnieszka Róg - 41 34 02 831

 

Wydział Planowania Rozwoju Dróg

Dominik Kargul - 41 34 02 824

 

Miejski Ośrodek  Pomocy Rodzinie

Paulina Iwan - 41 331 25 24

 

Miejski  Ośrodek Sportu i Rekreacji

Dział Ekonomiczno-Administracyjny; Sekcja Inwestycji i Eksploatacji

Zbigniew Król - 662 186 939

 

Miejski Urząd Pracy

Biuro Obsługi Klienta

Agnieszka Garbat - 41 340 60 65

 

Straż Miejska

Wojciech Grzegolec - 41 348 29 39

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO