Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Od 7 sierpnia można zgłaszać propozycje do tegorocznego budżetu obywatelskiego

niedziela, 04 sierpnia 2019 09:24 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W środę, 7 sierpnia, rozpocznie się zgłaszanie projektów do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Kielczanie mają czas do 22 sierpnia, by zapronować swoje rozwiązania.

Zwrot podatków

W tym roku, kwota Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego to 7 milionów zł. Projekty, które można zgłaszać, zostały podzielone na trzy kategorie:

- Zadania inwestycyjne małe ( koszt realizacji jednego zadania maksymalnie 150 000) - łączna kwota 4 mln zł

- Zadania inwestycjyjne duże ( koszt realizacji jednego zadania maksymalnie 150 000) – łączna kwota 2 mln zł

- Zadania nieinwestycyjne ( koszt realizacji jednego zadania maksymalnie 30 000) – łączna kwota 1 mln zł.

Po weryfikacji projektów, 30 września, zostanie przedstawiona lista zakwalifikowanych pozytywnie i negatywnie. Od decyzji odmownej można się odwołać - pomysłodawca ma na to trzy dni. Wszystkie rozwiązania dopuszczone do głosowania poznamy 8 października 2019 r. Wtedy to rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 23 października. Zwycięskie projekty zostaną przedstawione kilka dni później. Każdy może wybrać maksymalnie pięć projektów nieinwestycyjnych, trzy projekty inwestycyjne małe oraz jeden inwestycyjny duży. Głosować można przez Internet, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta, lub pocztą. Nowością jest możliwość zgłaszania projektu nieinwestycyjnego.

- W rozmowach mieszkańcy mocno sygnalizowali nam potrzebę wprowadzenia takiej kategorii. Liczymy w tym względzie na pomysłowość kielczan, którzy niejednokrotnie pokazali, że nie brakuje im inicjatywy i pomysłowości -  mówi prezydent miasta, Bogdan Wenta.

Przypomnijmy, że budżet obywatelski to forma konsultacji społecznych, w sprawie przeznaczenia części kwoty z budżetu miasta, na wskazane przez mieszkańców rozwiązania. Jego celem jest zaangażowanie kielczan w ustalanie priorytetów mieszkańców społeczności lokalnej. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej: www.bo.kielce.eu

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO