Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»20 lat Polski w NATO. Piknik na Bukówce

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

20 lat Polski w NATO. Piknik na Bukówce

Kielce / 09 marca 2019 / Tekst
20 lat Polski w NATO. Piknik na Bukówce cpdmz.wp.mil.pl

Ponad 1300 osób wzięło udział w pikniku „20 lat Polski w NATO” zorganizowanym w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Na odwiedzających jednostkę na kieleckiej Bukówce czekało wiele wspaniałych atrakcji.

Wydarzenie zorganizowano w związku z 20-leciem obecności naszego kraju w Pakcie Północnoatlantyckim. – Dzięki udziałowi polskich żołnierzy w misjach i operacjach zagranicznych, ćwiczeniach i szkoleniach, nasze Siły Zbrojne osiągnęły wysoki poziom interoperacyjności z żołnierzami innych państw NATO. Nasz wkład i zaangażowanie sprawiły, że staliśmy się wiarygodnym partnerem, zarówno dla państw sojuszniczych, jak i spoza sojuszu – zauważył płk Paweł Chabielski, komendant Centrum, który jednocześnie przypomniał o tym, że jednostka w tym roku obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

W pikniku wzięło udział ponad 1300 osób. Wśród odwiedzających była m.in. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, prezydent Bogdan Wenta oraz senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości. Przybyli goście mieli możliwość rozmowy z żołnierzami, obejrzenia pokazu walki wręcz i musztry paradnej oraz zapoznania się ze sprzętem wojskowym. Przed publicznością zaprezentowała się orkiestra wojskowa z Radomia oraz podopieczni z Klubu CPdMZ. O godzinie 13 nastąpiło podniesienia flagi państwowej oraz NATO i odegrano hymn Polski oraz Sojuszu.

(źródło: cpdmz.wp.mil.pl)

(zdjęcia: cpdmz.wp.mil.pl)

ZOSTAW KOMENTARZ