Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»"100 na 100 - Pod Lilii Znakiem". Wielkie widowisko na Kadzielni

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

"100 na 100 - Pod Lilii Znakiem". Wielkie widowisko na Kadzielni

Kielce / 14 lipca 2018 / Tekst

Dwudziestu solistów, pięć zespołów wokalnych i trzynaście grup tanecznych wzięło udział w koncercie "Gospodarze Gościom" zorganizowanym w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Widowisko w Amfiteatrze Kadzielnia trwało ponad dwie godziny.

Koncert otwierający tegoroczny festiwal nosił tytuł "100 na 100 - Pod Lilii Znakiem" i nawiązywał do dwóch bardzo ważnych dla każdego Polaka rocznic. Są nimi stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości i sto lat od powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Przed publicznością zgromadzoną w kieleckim Amfiteatrze zaprezentowało się w sumie blisko 450 utalentowanych artystów wywodzących się z naszego regionu. Wśród nich było wielu laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, przeglądów i konkursów.

Widowisko było podzielone na trzy części, które przedstawiały historię Polski od 966 roku do dnia dzisiejszego. Pierwsza część była zatytułowana "Powrót do korzeni", druga "Niepodległa - w drodze ku wolności", a trzecia "Spadkobiercy pokolenia JP II - wolni i niezależni". Koncert wyreżyserował harcmistrz Arkadiusz Szostak.

ZOSTAW KOMENTARZ