Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»"100 na 100 - Pod Lilii Znakiem". Wielkie widowisko na Kadzielni

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

"100 na 100 - Pod Lilii Znakiem". Wielkie widowisko na Kadzielni

Kielce / 14 lipca 2018 / Tekst

Dwudziestu solistów, pięć zespołów wokalnych i trzynaście grup tanecznych wzięło udział w koncercie "Gospodarze Gościom" zorganizowanym w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Widowisko w Amfiteatrze Kadzielnia trwało ponad dwie godziny.

Koncert otwierający tegoroczny festiwal nosił tytuł "100 na 100 - Pod Lilii Znakiem" i nawiązywał do dwóch bardzo ważnych dla każdego Polaka rocznic. Są nimi stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości i sto lat od powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Przed publicznością zgromadzoną w kieleckim Amfiteatrze zaprezentowało się w sumie blisko 450 utalentowanych artystów wywodzących się z naszego regionu. Wśród nich było wielu laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, przeglądów i konkursów.

Widowisko było podzielone na trzy części, które przedstawiały historię Polski od 966 roku do dnia dzisiejszego. Pierwsza część była zatytułowana "Powrót do korzeni", druga "Niepodległa - w drodze ku wolności", a trzecia "Spadkobiercy pokolenia JP II - wolni i niezależni". Koncert wyreżyserował harcmistrz Arkadiusz Szostak.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna