Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»100 dawców na 100-lecie niepodległości

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

100 dawców na 100-lecie niepodległości

08 listopada 2018 / Tekst

W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach odbyła się dziś akcja pod hasłem "100 dawców na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości", której celem było honorowe oddawanie krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

-W akcji wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły ale także mieszkańcy Kielc. W ten sposób chcieliśmy się włączyć w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi przodkowie przelewali krew za nasz kraj, dlatego też my w sposób symboliczny chcemy podzielić się dziś swoją krwią - powiedział koordynator akcji honorowego oddawania krwi w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Jedną z osób, które włączyły się w tą inicjatywę była Maja Skadubowicz uczennica Zakładu Doskonalenia Zawodowego. -Oddaje krew po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Cieszę się, że mam możliwość aby pomóc osobom potrzebującym, niewykluczone, że kiedyś ja będę potrzebowała pomocy - dodała uczennica.

Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach oraz w oddziałach terenowych placówki.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna