Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Śledztwo ws. KKSM. „Szkody idące w miliony”

czwartek, 13 października 2016 12:06

Dwóch byłych członków zarządu dawnych Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych z zarzutami. Robertowi D. i Andrzejowi K. Prokuratura Regionalna w Katowicach postawiła zarzut działania na szkodę przedsiębiorstwa. Chodzi o umowy zawierane już po sprzedaży zakładu. To wynik prowadzonego postępowania wyjaśniającego proces prywatyzacji "Marmurów".

Kopalnie się przeprowadziły

wtorek, 19 lipieca 2016 11:48

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych (dawne KKSM) musiały opuścić nieruchomości przy ul. Ściegiennego w Kielcach, gdzie dotychczas mieściły się ich biura. Część administracyjna firmy przeniesiona została do budynku przy ul. Sandomierskiej 105. Zmiana lokalizacji była konieczna, ponieważ kończył się już czas, w którym syndyk udostępniał kopalniom sprzedane nieruchomości w centrum Kielc.

Sprawy śledztw związanych z Kieleckimi Kopalniami Surowców Mineralnych przekazane zostaną na Śląsk. Taką decyzję podjął prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Tamtejsza delegatura Prokuratury Krajowej do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji zbada aferalną zdaniem posła prywatyzację zakładu oraz związane z nią wątki poboczne.

Wrócili na kopalnie. Co dalej?

czwartek, 18 lutego 2016 10:05

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, czyli dawne KKSM, po przerwie ruszyły z robotą. Kruszywa znów są wydobywane we wszystkich kopalniach należących do spółki. Jakie plany snuje Agencja Rozwoju Przemysłu w związku z przejętymi Marmurami? Gdzie przeniosą się biura kopalni?

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” zadowolony ze sprzedaży masy upadłościowej KKSM. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu część zorganizowaną przedsiębiorstwa za 60 mln zł przejęła Agencja Rozwoju Przemysłu. „Solidarność” wykupienie kopalń przez państwową instytucję próbowała przeforsować od 2014 roku.

Szydło: „To będzie kwitnący zakład”

piątek, 29 stycznia 2016 16:38

Prośby posłów z regionu i związkowców zostały spełnione. Rządowa spółka kupiła Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych. Z tej okazji, ratowaną przed bankructwem firmę odwiedziła premier Beata Szydło. W imieniu rządu mówiła, że będzie to „kwitnący zakład”.

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay