Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Pieniądze unijne, środki ministerialne i te z Funduszy Norweskich – to mają być główne źródła finansowania remontu budynku Teatru im. Stefana Żeromskiego, który ma się rozpocząć w sierpniu. Wartość całej inwestycji może wynieść nawet sto milionów złotych.

Dwieście tysięcy złotych na aktualizację dokumentacji projektowej remontu ulicy Orląt Lwowskich znalazło się w przyszłorocznym budżecie Kielc. Czy oznacza to, że w 2020 roku ruszą prace przy jednej z najważniejszych dróg w północnej części naszego miasta?

Trwają prace na ulicy Nowoszybowcowej - jednym z głównych elementów wielkiej inwestycji, obejmującej ulice Zagnańską, Witosa i Szybowcową. Nowa droga połączy skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Witosa oraz Radomskiej i Szybowcowej.

Sprawdziliśmy, co słychać na budowie ulicy Zagnańskiej, jednej z najważniejszych kieleckich arterii, która połączy drogi krajowe nr 73 i 74. Jak informuje Łukasz Pawłowski z Miejskiego Zarządu Dróg,  do tej pory skończono około trzydziestu procent prac drogowych.

Jeszcze tylko kilka dni ma potrwać remont alei Popiełuszki w Kielcach. Drogowcy planują zakończyć przebudowę do piątku.

Od kilku dni nasz „spodek” ma już całkowicie przeszkloną elewację. To kolejny, ukończony, ważny etap przebudowy charakterystycznego obiektu. Dzięki temu wewnątrz budynku będzie można rozpocząć prace wykończeniowe. 

Strona 1 z 12