Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

- Władze miasta doszły do porozumienia z siostrami Nazaretankami w sprawie użyczenia budynku przy ul. Marszałkowskiej - poinformowała Danuta Papaj, pełnomocnik prezydentat. Szkoła, wbrew temu, co mówiła na konferencji Danuta Papaj, nie wznawia jednak naboru. - Umówiliśmy się tylko co do terminu. Resztę będziemy jeszcze uzgadniać - informuje dyrekcja placówki.

Pisanie sms-ów, przeglądanie Internetu w smartfonie, słuchanie głośnej muzyki – to najczęściej występujące „rozpraszacze”, które mogą być przyczyną zagrożenia w ruchu drogowym. W „dzień wagarowicza” policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wygłosili w kieleckim „Ekonomiku” specjalną prelekcję dotyczącą tego problemu.

Dziś przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Radio eM Kielce oraz Fundacja Kochaj Mnie po Prostu organizują akcję „Gratis 21”, w ramach które o godzinie 11.11 i 19.19j wyemitujemy niezwykłe słuchowisko „Bajkowa kraina”.

W Targach Kielce trwa Giełda Szkół i Uczelni. W tegorocznej edycji swoją ofertę prezentuje 35 placówek z całej Polski. Wydarzenie ma pomóc uczniom w rozwianiu wątpliwości związanych z ich ścieżką edukacyjną.

Tak jak informowaliśmy wcześniej, Arkadiusz Kubiec został nowym wiceprezydentem Kielc. Zajmie się m.in. ochroną środowiska i wydziałem spraw obywatelskich.

Koncert węgierskiego zespołu Hungarica odbędzie się w sobotę o godzinie 18 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Poinformował o tym Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Władze miasta obiecują, że mieszkańcy będą mogli załatwić najważniejsze sprawy urzędowe w galerii handlowej. Kiedy? Nie wiadomo.

561 bezrobotnych wzięło udział w badaniu oceniającym pracodawców z Kielc i regionu. Zwyciężyła Politechnika Świętokrzyska, a na kolejnych miejscach uplasował się Urząd Miasta i sieć sklepów Lidl.

Na Uniwersytecie Jan Kochanowskiego będzie lektorat języka chińskiego oraz zajęcia poświecone kulturze chińskiej. Profesor Jacek Semaniak, rektor uniwersytetu, podpisał w tej sprawie porozumienie z Han Xinzhongiem, dyrektorem Instytutu Konfucjusza w Krakowie oraz profesorem Adamem Jelonkiem, pełnomocnikiem rektora ds. internacjonalizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prezydent Bogdan Wenta odwołał koncert zespołu Hungarica, który miał się odbyć w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach w ramach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. O głos w sprawie poprosiliśmy Ambasadę Węgier.

Radni Projektu Świętokrzyskie przedstawili propozycję nowej strony internetowej Urzędu Miasta. Zdaniem radnych obecna strona jest niefunkcjonalna i niedostosowana do potrzeb odbiorców.

Uroczysta Msza Święta, Gala, turnieje sportowe i spotkanie głów państw z kielczanami – m.in. te wydarzenia znalazły się w programie centralnych obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach. Ta wyjątkowa uroczystość potrwa od 21 do 24 marca.

Strona 2 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna