Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Patriotyzm wczoraj, dziś i jutro – to spotkanie, które odbyło się 10 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kielcach. Młodzi ludzie mogli lepiej poznać wartości patriotyczne, ale i sami przekazali swoim rówieśnikom jak ważna jest miłość do Polski.

Weź się podziel!

Kielce / 12 grudnia 2018 /

Kilkukrotnie już pisaliśmy o koncercie charytatywnym „Weź się podziel", który odbędzie się 17 grudnia i którego głównym organizatorem jest Radio eM. W jego trakcie zostanie przeprowadzona licytacja na rzecz chorych: 2-letniej Amelki i jej młodszej siostry Basi oraz Czesławy Śmiech, pracownicy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dziś przedstawiamy ich historie.

W niedzielę 16 grudnia o godzinie 11 w Dworku Laszczyków przy ulicy Jana Pawła II w Kielcach odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Bożonarodzeniowe przysmaki  oraz rękodzieło  zaprezenyuje 45 wystawców, wśród nich m.in.  członkowie Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie.

Zapaleniem lampek na choince na Rynku zainaugurowany został sezon świąteczny w Kielcach. Tradycyjnie światełka zapalili z pomocą dzieci prezydent i przewodniczący Rady Miasta. Spotkanie umiliło wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych.

Mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego, wiedząc że ciąża jego żony jest zagrożona skontaktował się z dyżurnym kieleckiej komendy i poprosił o pomoc. Rzeczowa i opanowana rozmowa policjanta oraz przyszłego ojca sprawiły, że patrole szybko odnalazły osobowego opla. Dzięki temu niedługo potem na świat przyszedł chłopczyk.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbył się mikołajkowy koncert z udziałem Anny Hameli kieleckiej kompozytorki. Pracownicy i pacjenci lecznicy mogli posłuchać utworów klasyki francuskiej oraz piosenek autorskich artystki.

6 grudnia to dzień poświęcony świętemu Mikołajowi. To również czas, kiedy obdarowujemy się prezentami i dzielimy się z innymi. W pomoc zaangażowali się uczniowie klasy 5b z Zespołu Szkół Społecznych w Kielcach i wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

Choć kieleccy radni dyskutowali dziś nad zmianami w budżecie miasta sięgającymi kilkudziesięciu milionów złotych, to największą dyskusję wywołała prośba Kieleckiego Teatru Tańca. Miejska instytucja wnioskowała o 30 tysięcy złotych na spektakl, który już się odbył.

Po raz trzynasty w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Gala Wolontariatu. Podczas spotkania w Filharmonii Świętokrzyskiej nagrodzono ludzi, którzy pracują społecznie na rzecz innych.

W środę, w samo południe uroczyście uruchomiono zegar z kurantem na dawnym budynku Ochotniczej Straży Ogniowej, przy ulicy Świętego Leonarda 10 w Kielcach. Na tym niezwykłym wydarzeniu obecny był minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Chiński rap, afrykańskie tańce i ukraińskie pieśni – to tylko niektóre z atrakcji Kieleckiego Dnia Cudzoziemca, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Spółka Multi Knife we współpracy z firmą Artmedik będzie realizowała program badawczy w celu diagnozowania boreliozy stawowej. Do projektu mogą zgłaszać się pacjenci, którzy podejrzewają lub mieli w przeszłości kontakt z boreliozą oraz cierpią na objawy ze strony stawów. Proces kwalifikacji i rejestracji na badania odbywa się wyłącznie poprzez stronę internetową boreliozakielce.pl. Badania wykonywane są bezpłatnie.

Strona 2 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna