online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W środę odbyło się spotkanie radnych z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim w sprawie sprzedaży Korony Kielce. – Potencjalny inwestor jest gwarantem, który pozwoli walczyć Koronie o pierwszą ósemkę i puchary – mówi przewodniczący prezydenckiego Porozumienia Samorządowego, Witold Borowiec.

Miasto kupuje tereny pod inwestycje

czwartek, 23 marca 2017 12:32

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni podjęli decyzję o zakupie 1,5 hektarowej działki przy ulicy Wrzosowej. Są to tereny, które władze miasta zamierzają przeznaczyć pod inwestycje. 

Wiele spraw do uregulowania mają kieleccy radni. Podczas najbliższej sesji zapadną decyzje dotyczące między innymi finansów, inwestycji czy dzierżawy gruntów. Głosowanie będzie miało również charakter porządkowania spraw na przykład związanych z reformą edukacji i dostosowaniem kieleckiej sieci szkół.

Bliżej potężnej inwestycji w Kielcach?

piątek, 27 stycznia 2017 09:38

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni zgodzili się na zmiany w studium zagospodarowania przestrzennego terenów położonych wokół ulic Zagnańskiej i Łódzkiej. Prawdopodobnie to przygotowania do ogromnej inwestycji, która może zostać zrealizowana w Kielcach. 

Wygląda na to, że w końcu skończą się problemy pasażerów korzystających z wyremontowanej stacji kolejowej Kielce-Czarnów. Na wiosnę powinien tam powstać chodnik, jednak najpierw władze miasta muszą uregulować sprawy gruntowe.  

Radni za wydzierżawieniem dawnego BWA

czwartek, 26 stycznia 2017 10:56

Prawdopodobnie mini browar z miejscem na wystawy artystyczne powstanie w dawnej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych znajdującym się przy ulicy Leśnej. Radni zgodzili się 30-letnie wydzierżawienie budynku.

Strona 1 z 7

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay