Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Prezes odwołany. Chodzi o finanse

wtorek, 16 maja 2017 19:20

Henryk Ciosmak już nie jest prezesem Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. Decyzję o odwołaniu dotychczasowego szefa zarządu spółki podjęło Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników ŚKSM. Teraz przedsiębiorstwem pokieruje członek zarządu Ireneusz Sobol.

Co z tymi kopalniami?

czwartek, 27 kwietnia 2017 16:01

Solidarność zaniepokojona sytuacją w Świętokrzyskich Kopalniach Surowców Mineralnych. Rok po przejęciu przedsiębiorstwa przez Agencję Rozwoju Przemysłu związkowcy sygnalizują, że firma odnotowuje straty, a poszczególne jednostki nie prowadziły wcześniej produkcji, ponieważ syndyk zajął dzierżawione urządzenia.

Kłopoty ŚKSM. Głos zabrali związkowcy

wtorek, 18 kwietnia 2017 16:24

Pracownicy Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych zabrali głos w sprawie kolejnych kłopotów firmy. Zrzeszeni w związkach „Marmury” i „Budowlani” uważają, że zatrzymanie pracy niektórych kopalń jest wynikiem niekorzystnej umowy kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą Agencja Rozwoju Przemysłu zawarła z syndykiem masy upadłościowej dawnych KKSM. Sprawa ma trafić do prokuratury.

Śledztwo ws. KKSM. „Szkody idące w miliony”

czwartek, 13 października 2016 12:06

Dwóch byłych członków zarządu dawnych Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych z zarzutami. Robertowi D. i Andrzejowi K. Prokuratura Regionalna w Katowicach postawiła zarzut działania na szkodę przedsiębiorstwa. Chodzi o umowy zawierane już po sprzedaży zakładu. To wynik prowadzonego postępowania wyjaśniającego proces prywatyzacji "Marmurów".

Kopalnie się przeprowadziły

wtorek, 19 lipieca 2016 11:48

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych (dawne KKSM) musiały opuścić nieruchomości przy ul. Ściegiennego w Kielcach, gdzie dotychczas mieściły się ich biura. Część administracyjna firmy przeniesiona została do budynku przy ul. Sandomierskiej 105. Zmiana lokalizacji była konieczna, ponieważ kończył się już czas, w którym syndyk udostępniał kopalniom sprzedane nieruchomości w centrum Kielc.

Sprawy śledztw związanych z Kieleckimi Kopalniami Surowców Mineralnych przekazane zostaną na Śląsk. Taką decyzję podjął prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Tamtejsza delegatura Prokuratury Krajowej do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji zbada aferalną zdaniem posła prywatyzację zakładu oraz związane z nią wątki poboczne.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay