Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W piątek podczas uroczystej gali w Targach Kielce poznamy dziesiątkę najpopularniejszych sportowców województwa świętokrzyskiego. Z racji jubileuszowej 65. edycji Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu wygrana w nim będzie smakowała wyjątkowo.

Politechnika wybuduje stadion

wtorek, 31 stycznia 2017 10:45

Politechnika Świętokrzyska stawia na sport. W planach ma wybudowanie stadionu lekkoatletycznego.

Dla sportu i kultury

piątek, 27 stycznia 2017 13:01

Dodatkowe miliony na sport, kulturę czy turystykę. Urząd marszałkowski proponuje udział w szerokiej palecie konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie na naukę pływania czy organizację imprezy kulturalnej. Po pieniądze mogą sięgnąć organizacje pozarządowe. 

Hiszpania po niezwykle emocjonującym meczu pokonała w 1/8 finału mistrzostw świata Brazylię 28:27. Drużyna z Ameryki Południowej prowadziła po pierwszej połowie różnicą dwóch bramek, a w drugiej części dalej toczyła wyrównany pojedynek z aktualnymi wicemistrzami Europy. O końcowym wyniku zdecydowała nerwowa końcówka, którą lepiej wytrzymali gracze z Półwyspu Iberyjskiego. W barwach Hiszpanii zagrał kołowy Vive - Julen Aginagalde oraz nowy rozgrywający kieleckiego klubu - Alex Dujszebajew.

W budynku po dawnym kinie „Romantica” przy ulicy Czarnowskiej w Kielcach powstaje pierwsze w mieście profesjonalne centrum wspinaczkowe. Inicjatorami oraz wykonawcami przedsięwzięcia jest  grupa pasjonatów tego sportu z Podhala.

Miniony rok był wypełniony sportowymi emocjami. Najważniejsze wydarzenie dla naszego regionu miało miejsce pod koniec maja kiedy szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wywalczyli pierwszy w historii puchar Ligi Mistrzów. O tym i o innych ważnych sportowych momentach 2016 roku dla Kielc i regionu w materiale dźwiękowym Damiana Wysockiego oraz na zdjęciach, które wykonaliśmy w mijających 366 dniach! 

Strona 1 z 10

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay