online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Trwa remont drogi prowadzącej do szpitala w Czerwonej Górze. Dzięki niemu ma być tam bezpieczniej, także po zmroku. Jak informuje serwis gminy Chęciny oprócz naprawy nawierzchni instalowane jest tam również nowe oświetlenie. Wzdłuż trasy będzie ułożony chodnik.

Teraz opracują koncepcje

piątek, 17 marca 2017 18:13

40 firm przygotuje koncepcje remontu zabytkowej kamienicy, w której mieści się Teatr imienia Stefana Żeromskiego. Wśród firm architektonicznych zakwalifikowanych do konkursu znajdują się pracownie z Kielc, Warszawy, Poznania a nawet z Berlina. Projektanci będą musieli przedstawić propozycje modernizacji dużej i małej sceny, foyer, magazynów, pomieszczeń technicznych czy części hotelowej.

Wielkie zainteresowanie opracowaniem koncepcji przebudowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. O dopuszczenie do konkursu poprosiło ponad 40 firm.

Ponad 13-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 74 między Piórkowem a Jałowęsami w powiecie opatowskim będzie miał w tym roku nową nawierzchnię – zapowiada w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). To jeden z najdłuższych przeznaczonych do remontu w tym roku fragmentów dróg zarządzanych przez kielecki oddział zarządcy.

Kolejne remonty na kieleckiej Karczówce. Renowacje za 3 miliony i 700 tysięcy złotych przeprowadzone zostaną miedzy innymi w otoczeniu klasztoru i kościoła na jednym z piękniejszych w regionie wzgórz. Celem prac jest zwiększenie dostępności cennych zabytków, które są coraz bardziej popularne wśród turystów.

Remont coraz bliżej. Najpierw koncepcje

czwartek, 09 lutego 2017 01:40

Kolejny mały krok w stronę remontu zabytkowej sceny. Teatr im. Stefana Żeromskiego oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji kompleksowego remontu i przebudowy swojej siedziby. Do końca lutego architekci powinni zadeklarować chęć udziału w nim. Nabór propozycji potrwa do 3 lipca tego roku. Natomiast 17 lipca rozstrzygnie go komisja składająca się z ośmiu osób.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay