Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kobiety rodzące w Szpitalu Kieleckim imienia świętego Aleksandra od niedawna mogą oddawać krew pępowinową. Dotychczas taką możliwość miały ciężarne rodzące w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka oraz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. 

Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach otrzymała certyfikat akredytacyjny. Przyznała go Europejska Rada i Kolegium Położnictwa i Ginekologii (EBCOG).  Obecnie  posiada go jedynie 6 klinik w Polsce i 171ośrodków w Europie.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, jako jedynym w świętokrzyskim,  4 anestezjologów pozostaje całodobowo do wyłącznej dyspozycji pacjentek oddziału kliniki Położnictwa i Ginekologii. Dzięki temu wszystkie rodzące kobiety, jeśli tego chcą, mogą mieć podane znieczulenie zewnątrzoponowe. Jak wpływa to na komfort rodzenia?

Jaka jest rola diagnostyki w perinatologii i położnictwie oraz jak założenia teoretyczne w tej kwestii przekładają się na praktykę? Te zagadnienia były tematem przewodnim konferencji, w której uczestniczyli lekarze z najbardziej renomowanych ośrodków medycznych.

Ginekologia ŚCO z akredytacją

wtorek, 05 lipieca 2016 11:17

Klinika Ginekologii ŚCO otrzymała akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. To drugi ośrodek w Polsce, który może się pochwalić takim wyróżnieniem.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay