Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»KIELCE

Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
online button

KIELCE

Morawica wprowadza system ostrzeżeń SMS

wtorek, 10 stycznia 2017 08:10

Bezpłatny, mobilny system powiadamiania i ostrzegania wprowadziła Morawica. Opiera się on na nieodpłatnych wiadomościach SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach na terenie gminy czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Będą one rozsyłane mieszkańcom, którzy subskrybują usługę. 

Buras: szkolnictwo wyzwaniem Morawicy

środa, 04 stycznia 2017 14:56

-  Wyzwania są podobne, bo zmienił się tylko status. Najważniejszym planem jest rozwój bazy oświatowej, bo ciągle przybywa nam mieszkańców. Musimy rozbudować m.in.  szkoły w Bilczy i Brzezinach. W związku z planowaną budową obwodnicy część placówki w Woli Morawickiej zostanie wyburzona, dlatego tutaj również czeka nas wezwanie jeśli chodzi o przebudowę - mówił w porannej rozmowie Radia eM Kielce Marian Buras, burmistrz miasta i gminy Morawica.

Miasto Morawica

piątek, 30 grudnia 2016 11:26

Ostatnie sekundy starego roku i pierwsze chwile nowego dla mieszkańców Morawicy będą miały szczególny wymiar. 2017 rok przywitają już jako obywatele miasta, a nie jak dotychczas gminy. Jakie ma to znaczenie?

Miasto Morawica - już 1 stycznia

piątek, 23 grudnia 2016 13:24

Odliczanie ostatnich sekund starego roku i przywitanie nowego dla mieszkańców Morawicy będzie miało dodatkowe znaczenie. Od pierwszego stycznia Gmina Morawica uzyska prawa miejskie.

Zwiększyła się oferta przedszkoli

wtorek, 08 listopada 2016 16:41

Większa liczba miejsc w przedszkolach i lepsza opieka nad najmłodszymi – to wszystko za unijne pieniądze, ale wyłącznie na obszarze kieleckiej aglomeracji , czyli obszaru funkcjonalnego, w skład którego wchodzi stolica regionu wraz z okolicznymi gminami. Dzięki dofinansowaniu opiekę poza domem uzyska ponad 180 dzieci.

Morawica miastem od 2017 r.

wtorek, 13 września 2016 11:07

Od początku 2017 roku Morawica będzie miastem. – Oznacza to prestiż dla mieszkańców. Będziemy również mogli ubiegać się o większe środki z programów unijnych w kategorii: gmina miejsko – wiejska – powiedział w Radiu eM Kielce Marian Buras, wójt Morawicy.
   

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay