Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Najlepsi gimnazjaliści z jęz. polskiego

poniedziałek, 16 stycznia 2017 14:18

195 uczniów świętokrzyskich gimnazjów awansowało do III etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Do awansu potrzebnych było co najmniej 60 punktów osiągniętych podczas testu komputerowego w drugim etapie zmagań.

 

Kielecka szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu "Perspektyw". Mowa o Liceum Ogólnokształcącym  imienia świętej Jadwigi Królowej. Szkoła ta jest  jednocześnie najlepszym liceum w województwie świętokrzyskim. 

Zabawa i nauka w Bryłkolandii

czwartek, 08 grudnia 2016 13:05

O tym, że geometria to nie tylko nudne wzory i obliczenia, ale i świetna zabawa mogły się przekonać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach, które brały udział w projekcie Podróż do Bryłkolandii.

V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach prawdopodobnie doczeka się własnego budynku. A to za sprawą wprowadzanej przez rząd reformy oświaty. Po likwidacji gimnazjów miastu zostaną trzy puste budynki i być może do jednego z nich przeniesione zostanie liceum. 

Wojciech Makowski  - niewidomy pływak we wrześniu wywalczył srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. 24 - latek na co dzień reprezentuje barwy warszawskiego AWF-u, ale na każdym kroku podkreśla, że jest rodowitym kielczaninem. W czwartek na Sesji Rady Miasta odebrał specjalne wyróżnienie, a w piątek spotkał się z uczniami swojej byłej szkoły - 3 LO im. C.K. Norwida.

O przyszłości edukacji w Targach Kielce

wtorek, 04 października 2016 15:11

Innowacyjne metody kształcenia, najnowsze narzędzia pracy i propozycje zmian w procesie nauczania. To tylko wycinek oferty, jaką zaprezentują wystawcy biorący udział w Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji, które już jutro wystartuje w halach wystawienniczych Targów Kielce.

Strona 1 z 7

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay