Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
NAJBLIŻSZE TRANSMISJE VIDEO ONLINE
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Przybywa Światło Pokoju

sobota, 15 grudnia 2012 13:02 / Autor:

Odważ się być dobrym” – z takim hasłem w tym roku trafi do Polski Betlejemskie Światło Pokoju. Polscy harcerze odbiorą je w niedzielę, 16 grudnia, od słowackich skautów i rozniosą po całej Polsce, a potem przekażą do innych krajów.

 

Ideą akcji jest dzielenie się miłością i radością. – Mam nadzieję, że i w tym roku Światło przyniesie dużo ciepła i spokoju – mówi harcmistrz Elżbieta Kubiec, zastępca Komendanta Kieleckiej Chorągwi ZHP. Co roku płomień odbierany jest z Groty Narodzenia Pańskiego przez chłopca lub dziewczynę i samolotem transportowany do Wiednia, skąd tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymują go mieszkańcy chętnych miast oraz przedstawiciele organizacji skautowych z całej Europy.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie to na Słowacji, to w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce.

Nasz kraj to tylko jedno z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze niosą Światło na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi. W stolicy województwa światełko betlejemskie będzie można odebrać już 20 grudnia na Rynku w godzinach od 12 do 16, Zostanie ono rozniesione do wszystkich, którym nieobca jest idea braterstwa, pomocy, dzielenia się dobrem z innymi. Betlejemski ogień rozświetli szpitale, domy dziecka, hospicja, kościoły, a także domy mieszkańców Kielc.

Małgorzata Cioroch

 

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ