Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Propozycja dla organizacji pozarządowych

czwartek, 19 stycznia 2017 13:55

Konkursy dla organizacji pozarządowych 250 tysięcy złotych na działania w sferze kultury oraz 100 tys. zł na przedsięwzięcia z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania – takie pieniądze przeznaczy w tym roku samorząd województwa na wsparcie działań organizacji pozarządowych w tych obszarach. Zarząd Województwa zdecydował o ogłoszeniu dwóch konkursów otwartych na dofinansowanie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe.

Dla bezpieczeństwa

wtorek, 17 stycznia 2017 16:41

W sumie 5 milionów z rządowej kasy trafi do organizacji pozarządowych i samorządów. Środki zostaną wykorzystane na projekty związane z bezpieczeństwem czy zwalczaniem zachowań aspołecznych. Właśnie ruszył konkurs, w którym społecznicy walczyć będą o dotacje na realizację swoich pomysłów. 

Szykują się zmiany w obszarze organizacji pozarządowych. Nadzór nad projektami, które na zlecenie państwa realizują instytucje pożytku publicznego zostanie przeniesiony z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do kancelarii premiera. Dlatego ma powstać Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. O projekcie była mowa w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Propozycje rządu mają zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Świętokrzyski samorząd dokłada do aktywności obywatelskiej młodzieży. Rozstrzygnięty został konkurs, w ramach którego do 14 organizacji pozarządowych trafi 50 tysięcy złotych na wzmacnianie postaw społecznych wśród młodych mieszkańców regionu.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay