Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Czy w Kielcach znów będzie pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych? Nie wiadomo. Kielce nie mają kogoś takiego od lutego 2017, kiedy zmarła Anna Sowa, pełniąca tę funkcję. - Mamy pełnomocnika do spraw infrastruktury rowerowej i mobilności miejskiej, a władze zastanawiają się, czy jest potrzebna osoba, która będzie reprezentować interesy niepełnosprawnych - mówią rozgoryczeni przedstawiciele Tymczasowej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych.

Burzliwe dyskusje toczą się na temat sytuacji finansowej Kielc i uchwalenia budżetu miasta na przyszły rok. Obecnie zadłużenie stolicy województwa świętokrzyskiego wynosi około 217 milionów złotych. Gdzie władze miasta będą szukać oszczędności?

Urząd Miasta zlecił przeprowadzenie audytu finansowego Kielc, z którego wynika, że jeśli w najbliższym czasie miasto nie zacznie oszczędzać, konieczne będzie wprowadzenie programu postępowania naprawczego. Wyniki przedstawione zostały dziennikarzom podczas konferencji prasowej w przeddzień sesji Rady Miasta. Pytanie, czy nie powinni dowiedzieć się o nich radni i to o wiele wcześniej?

Radni komisji finansów negatywnie zaopiniowali projekty uchwał dotyczące wszystkich podwyżek, które zaproponował prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, w czwartek, na sesji Rady Miasta.

Już w najbliższą środę, 13 listopada, w Kielcach rozpoczną się obchody "Dni Czystego Powietrza". W Kieleckim Centrum Kultury przedstawiciele gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego podpiszą wspólnie deklarację współpracy na rzecz ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami.

Mieszkańcy Kielc zajmujący lokale wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy i zalegający z opłatami za czynsz będą mogli odpracować swoje długi. Z taką propozycją wyszedł prezydent Bogdan Wenta, który przygotował "Program spłaty zaległości czynszowych w formie świadczenia rzeczowego, czyli zastępczego".

Strona 1 z 26