Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Skąd pochodzi woda używana w restauracji i klubie Bohomass Lab, które mieszczą się przy ulicy Kapitulnej w Kielcach, i czy jest ona zdatna do picia? Właściciel lokalu, Maksymilian Materna, przekonuje, że ma wodę z wodociągu dzięki uprzejmości sąsiadów. Tymczasem do naszej redakcji zostały przysłane zdjęcia, na których widać, że czerpie ją z... beczkowozu. Sanepid nie może jednak przeprowadzić teraz kontroli. Dlaczego?

Kilka dni temu kielecka restauracja i klub Bohomass Lab, które mieszczą sie przy ulicy Kapitulnej, zostały zamknięte. Właściciel lokalu, Maksymilian Materna, poinformował na Facebooku, że woda wykorzystywana w restauracji nie przeszła badań sanepidowskich. W piątek lokal został jednak ponownie otwarty. Materna twierdzi, że ma wodę dzięki… uprzejmości sąsiadów.

Pięć dni przed planowanym terminem wznowione zostały dostawy ciepłej wody do osiedli Na Stoku, Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. Przypomnijmy, że przerwa spowodowana była przebudową przestarzałej magistrali cieplnej.

Już od tygodnia mieszkańcy osiedli: Na Stoku, Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze nie mają dostępu do ciepłej wody ze względu na przebudowę przestarzałej magistrali ciepłowniczej. – Po tygodniu prac mamy już za sobą dwa, niezwykle trudne elementy: przejście pod ulicą bp. Jaworskiego i pod stacją paliw – mówi Anna Niedzielska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach.

W niedzielę od godziny 18 mieszkańcy osiedla Na Stoku nie będą mieć wody. Przerwa związana jest z koniecznością usunięcia awarii magistrali wodociągowej.  

W związku z modernizacją wodociągu, w nocy z czwartku na piątek (godz. 0:00 do 6:00) mogą wystąpić braki wody w budynkach przy ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Tarnowskiej do Żeromskiego. 

Strona 1 z 6