Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Zwrot podatków
Koronaw
reporterm
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
AUDYCJE RADIOWE
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

PUBLICYSTYKA

Festiwal z pompą

poniedziałek, 03 czerwca 2013 23:23 / Autor:

Wyjątkowo zapowiada się tegoroczny jubileuszowy, 40. Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się od 14 do 28 lipca. Oprócz stałych wydarzeń organizatorzy przygotowali kilka nowości.

Jedną z nich będzie zorganizowany przez Institute od Design Kielce blok „Design się kręci”. Na czas trwania festiwalu przestrzeń nad Placem Artystów zostanie zaadaptowana zgodnie z koncepcją instytutu, na przykład na linach zawisną wiatraki. Zaplanowano także wydarzenia designerskie i artystyczne. Przed dwa tygodnie nie braknie warsztatów i przeglądów, podczas których młodzi ludzie będą mogli prezentować swoje talenty.

Na festiwalu zaprezentuje się ok. 1500 uczestników z Polski, Rosji, Niemiec, Macedonii i Białorusi. W tym roku zaplanowano aż trzy koncerty. Pierwszy, „Gospodarze Gościom”, odbędzie się 14 lipca. Interesująco zapowiada się drugi koncert, zaplanowany na 20 lipca, podczas którego wystąpią zespoły z pierwszych edycji festiwalu. – Wśród nich znajdzie się „Przygoda” z Piotrkowa Trybunalskiego, laureat festiwalu z lat 70. – zapowiada komendantka festiwalu harcmistrz Elżbieta Kubiec.

Koncert galowy, podczas którego wręczone zostaną złote, srebrne i brązowe jodły, odbędzie się 27 lipca. Relację z tego wydarzenia wyemituje w sierpniu Telewizja Polska. Organizatorzy zapowiadają, że w jeden z festiwalowych dni na Wzgórzu Zamkowym zapłonie ognisko, a wszyscy chętni będą mogli przy nim pośpiewać harcerskie piosenki.

Małgorzata Cioroch

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO