Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W Kieleckim Instytucie Designu, odbyło się „Startupunity”, spotkanie przedsiębiorców z całej Polski którzy debatowali na temat startu w biznesie oraz modelu idealnego lidera.Jest to 6 edycja tego typu spotkania, lecz dopiero po raz pierwszy Startupunity zawitało do Kielc. 

Przemarsz ulicami miasta, pokazy rekonstruktorów i koncerty. Tak uczcimy w Kielcach Święto Konstytucji 3 maja. Po oficjalnej części nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny oraz żołnierskiej grochówki.

25 lat spędzi w więzieniu zabójca kibica Korony Kielce, Karola Piróga – Piotr K. Skazany został także pozbawiony praw obywatelskich na 8 lat i musi wpłacić 50 tysięcy zadośćuczynienia rodzinie ofiary. Wyrok wydał w piątek Sąd Okręgowy w Kielcach.

Ponad 7,5 tysiąca – tyle osób kupiło od początku lutego bilet komunikacji miejskiej poprzez aplikację na smartfona SkyCash. – Nie spodziewaliśmy się takie wyniku. Pomysł okazał się trafiony – mówi Zbigniew Michnicki z Zarządu Transportu Miejskiego.

Kielce w Brukseli

Kielce / 28 kwietnia 2017 /

Stolica regionu świętokrzyskiego była współorganizatorem tegorocznych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Belgii. Obchody odbyły się wczoraj w Brukseli.

Na kieleckich osiedlach pojawiły się kolejne pojemniki na zużyte sprzęty elektroniczne. Można je oddać w 25 punktach w mieście.

Co w świecie start-upów piszczy? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć specjaliści podczas specjalnej konferencji „Startupinity”, która odbędzie się w Instytucie Dizajnu. Organizatorzy zapowiadają, że ujawnione zostaną plany dotyczące rozwoju lokalnej społeczności startupowej, które na razie owiane są tajemnicą.

Politechnika zacieśnia współpracę z Chinami. Po grudniowych rozmowach z Nanchang Hangkong University przyszła pora na porozumienie z Uniwersytetem Yantai. Co kielecka uczelnia na tym zyska?

Będą dopłaty do pieców

Kielce / 27 kwietnia 2017 /

Władze miasta będą wspierać mieszkańców, którzy chcą wymienić swój stary piec na nowy. Na czwartkowej sesji rady miasta, radni jednogłośnie przeznaczyli na ten cel 300 tysięcy złotych. 

Do śmiertelnego wypadku doszło przy ulicy Petyhorskiej na Baranówku w Kielcach. Kierujący dostawczym fiatem 27-latek podczas cofania najechał na 87-letniego mieszkańca miasta. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Na skwerze przy ul. Bodzentyńskiej i alei IX wieków Kielc powstanie pomnik Wincentego Witosa. W czwartek jednogłośnie zgodzili się na to kieleccy radni. 

Ponad 400 uczniów, nauczycieli i entuzjastów nauk związanych z geografią uczestniczyło w Ogólnopolskim Dniu Geografa, którego gospodarzem był w tym roku Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy pożegnali we wtorek Jana Wilczyńskiego, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach. Nabożeństwo żałobne odbyło się w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Jan Wilczyński został pochowany na Cmentarzu Starym.

Pod koniec tygodnia rozpocznie się montaż donic na północnej pierzei Rynku, które mają spowodować, że ta część głównego placu miasta będzie bezpieczniejsza. 

Strona 1 z 639

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay