Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Według prestiżowego pisma samorządowego „Wspólnota” miasto Kielce jest jednym z najbardziej przyjaznych miast wojewódzkich pod względem podatkowych. W rankingu gazety stolica regionu zajęła wysokie czwarte miejsce.

Władze miasta zdecydowały jakie inwestycje chcą zrealizować za pieniądze unijne, które nie zostaną wykorzystane w ramach rewitalizacji osiedli. Do wydania jest blisko 15 milionów złotych. 

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni przyjęli uchwałę dotyczącą przyszłorocznego budżetu. Najwięcej pieniędzy w 2017 roku zostanie przeznaczonych na oświatę, pomoc społeczną oraz rozwój i utrzymanie infrastruktury drogowej.

Rządowy program Mieszkanie Plus wchodzi do Kielc. W poniedziałek wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski podpisał w Warszawie w obecności wicepremiera Mateusza Morawieckiego list intencyjny. 

Klub Sportowy Polonia Białogon będzie miał pawilon z szatniami i łazienkami, o który w ostatnim czasie zabiegali rodzice trenujących tam dzieci. Wprawdzie prezydent Kielc, Wojciech Lubawski nie chciał przeznaczyć pieniędzy na ten cel, ale obie strony znalazły rozwiązanie problemu.

Tak zwany "trójkąt bermudzki", czyli teren łączący aleję IX Wieków Kielc z ulicami Mojżesza Pelca i Piotrkowską w końcu zostanie zagospodarowany. Od wielu lat jest to klepisko, na którym jedyną atrakcją było rozbijane co jakiś czas wesołe miasteczko. 

Strona 1 z 9

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay