Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Zajrzyj na Dni Druku 3D

poniedziałek, 27 marca 2017 06:25

Specjalistyczny sprzęt, spotkania z biznesmenami i konferencje o nowoczesnym przemyśle. To wszystko będzie można znaleźć podczas rozpoczynających się we wtorek 28 marca IX Dni Druku 3D w Targach Kielce. Wbrew pozorom to propozycja nie tylko dla osób, które w swojej pracy zawodowej wykorzystują druk przestrzenny. Dni Druku 3D to impreza zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów nowych technologii czy studentów kierunków technicznych.

Kieleckie nowości na Dniach Druku 3D

wtorek, 21 marca 2017 17:19

Nową drukarkę 3D zapowiada kieleckie stowarzyszenie SIT Polska, czyli dawny FabLab. Tym razem innowacyjni konstruktorzy z regionu świętokrzyskiego pracują nad urządzeniem, które wydrukuje tynk i płaskorzeźby. Prawdopodobnie będzie to jedyne tego typu maszyna na świecie. W wersji prototypowej drukarka SKRIBI o wymiarach 2 na 3 metry z ruchomą głowicą pracować będzie w systemie czarno-białym.

Mamy rekord Guinnessa! To już oficjalne

wtorek, 21 marca 2017 16:55

Kielczanie wydrukowali w drukarce 3D najwyższą na świecie rzeźbę przedstawiającą człowieka i ustanowili tym samym rekord Guinnessa. Chodzi o model piłkarza Roberta Lewandowskiego, który mierzył ponad 3 metry. Studio FabLab działające na Wzgórzu Zamkowym monumentalny wydruk zaprezentowało we wrześniu zeszłego roku, a teraz odebrało certyfikat potwierdzający to dokonanie.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay