Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»KIELCE

Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
online button

KIELCE

Stypendia dla uzdolnionych

poniedziałek, 09 stycznia 2017 11:19

Stypendia dla uzdolnionych uczniów zawodówek czekają. Urzędnicy marszałka ogłosili drugi nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej tym, którzy zdobywają zawód i przy tym mają dobre oceny. Młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego może liczyć na jednorazową wypłatę 3700 złotych. 

Eksperci porozmawiają z „frankowiczami”

poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:16

Podpowiedzą, jak rozwiązać problemy związane z kredytem we frankach. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego spotkają się w Kielcach z osobami, które zaciągnęły kłopotliwe pożyczki w obcej walucie i nie wiedzą co dalej. Specjaliści udzielą informacji na temat działań, które wchodzą w grę w danej sytuacji oraz jak wygląda pomoc Rzecznika Finansowego, jeśli zainteresowany zdecyduje się skierować sprawę do sądu. Dyżur finansistów i prawników odbędzie się 26 stycznia od godziny 10 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Stypendia dla uzdolnionych

środa, 09 listopada 2016 13:15

W sumie 400 uczniów z regionu otrzyma unijne stypendia na bieżący rok szkolny. Wnioski przyjmowane będą od 17 listopada. Co ciekawe, wśród dokumentów musi znaleźć się plan rozwoju ucznia, który następnie ma być realizowany wraz z opiekunem. Adresatem tego wsparcia jest uzdolniona młodzież.

Anioły Dobroci nagrodzone

środa, 26 października 2016 13:05

Z zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i choć nie robią tego dla zysku, to ich praca została doceniona. Mowa o Świętokrzyskich Aniołach Dobroci.

Wokół projektów Urządu Marszałkowskiego

piątek, 21 października 2016 15:48

- Pod długim czasie przygotowań w końcu doszliśmy do momentu kiedy możemy przechodzić do finalnej realizacji kilku projektów. Na to czekało wiele osób, samorządów, przedsiębiorców itd. Ostatnio ruszył m.in. program stypendialny, w którym 400 najzdolniejszych uczniów z regionu zmagających się z problemami finansowymi otrzyma doraźną pomoc - powiedział w porannej rozmowie Radia eM Kielce Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.  

Najzdolniejsi zostaną nagrodzeni

piątek, 07 października 2016 14:07

Najzdolniejsi uczniowie z województwa świętokrzyskiego otrzymają stypendia finansowane przez Unię Europejską. Wsparcie będą mogli otrzymać gimnazjaliści, licealiści, a także uczniowie techników oraz szkół zawodowych.  Muszą jednak spełnić kilka warunków.   

Strona 1 z 7

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay