online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Wyścig o prezydenturę czas zacząć

środa, 15 lutego 2017 14:03

Projekt PiS dotyczący dwukadencyjności w samorządzie, spór pomiędzy Wojciech Lubawskim a Kamilem Suchańskim oraz pewne działania polityków PO i lewicy spowodowały, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy przypadkiem wyścig o fotel prezydenta Kielc już się nie zaczął?

Druga odsłona awantury pomiędzy Kamilem Suchańskim a prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim. Tym razem to przedsiębiorca zaatakował włodarza miasta zarzucając mu kłamstwa i manipulacje, którymi miał posłużyć się na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.

Kamil Suchański nie będzie już zasiadał w Radzie Nadzorczej Korony Kielce. Taką decyzję podjął w poniedziałek prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. W tle chodzi o konflikt w sprawie budowy bloków przy ul. Działkowej.

Trwa postępowanie wyjaśniające czy część podpisów pod referendum o odwołanie prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego była sfałszowana. Choć na razie nikomu nie postawiono zarzutów, to Prokuratura Rejonowa informuje, że niektóre podpisy zostały zakwestionowane.  

Lubawski o smogu: Niewiele możemy zrobić

poniedziałek, 09 stycznia 2017 12:18

W niedzielę Kielce były jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce i w Europie. Normy pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 zostały wielokrotnie przekroczone. Według ogólnopolskich badań w 70% źródłem zanieczyszczeń są kotły, którymi mieszkańcy ogrzewają swoje domy. Władze miasta widzą problem, ale podkreślają, że mają związane ręce – Nikogo nie zmusimy do kupna nowego pieca – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

37 milionów złotych na nową ulicę rotmistrza Witolda Pileckiego, 20 milionów na przebudowę dworca PKS, ponad 50 milionów na nowe autobusy oraz 3 miliony na Koronę Kielce. Na to między innymi zostaną wydane pieniądze z przyszłorocznego budżetu Kielc.

Strona 1 z 14

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay