online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W poniedziałek nowy prezes PKP S.A Krzysztof Mamiński spotkał się z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim w sprawie przebudowy kieleckiego dworca PKP. - Jest partnerstwo i spora szansa, że zaczniemy prace w drugiej połowie przyszłego roku – mówi włodarz stolicy regionu. 

Korona Kielce ma nowego większościowego właściciela. Od wtorku oficjalnie posiadaczem 72 procent akcji spółki jest Dieter Burdenski. - Jako kibic mam nadzieję, że przychodzą lepsze czasy dla klubu - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Korona czeka na podpis Burdenskiego

czwartek, 30 marca 2017 14:09

Firma Phoenecia Burdenski Investment GmbH, kierowana przez byłego piłkarza reprezentacji Niemiec Dietera Burdenskiego jest bliska przejęcia większościowego pakietu akcji Korony Kielce. Na transakcję zgodzili się w czwartek kieleccy radni. Ratusz czeka teraz na najważniejsze – wpłatę pierwszej raty. 

Na czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni podjęli decyzję o zbyciu 72% akcji spółki Korona S.A. 18 radnych było za tą decyzją, natomiast 2 wstrzymało się od głosu. 

Poseł Platformy Obywatelskiej Artur Gierada zwrócił się do prezydenta Kielc z prośbą o posadzenie czterech dębów na terenach miejskich w ramach protestu związanego z ustawą o wycince drzew Ministerstwa Środowiska. Ten jednak odmówił tłumacząc, że byłaby to wojna samorządu z rządem.

Wyścig o prezydenturę czas zacząć

środa, 15 lutego 2017 14:03

Projekt PiS dotyczący dwukadencyjności w samorządzie, spór pomiędzy Wojciech Lubawskim a Kamilem Suchańskim oraz pewne działania polityków PO i lewicy spowodowały, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy przypadkiem wyścig o fotel prezydenta Kielc już się nie zaczął?

Strona 1 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay