online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Wyścig o prezydenturę czas zacząć

środa, 15 lutego 2017 14:03

Projekt PiS dotyczący dwukadencyjności w samorządzie, spór pomiędzy Wojciech Lubawskim a Kamilem Suchańskim oraz pewne działania polityków PO i lewicy spowodowały, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy przypadkiem wyścig o fotel prezydenta Kielc już się nie zaczął?

Obietnice ekspansji polskiego produktu

poniedziałek, 13 lutego 2017 15:20

Wzmacniają dyplomację ekonomiczną i zapowiadają prężniejszą ekspansję polskiego produktu na rynki zagraniczne. Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zamierza promować przedsiębiorców z regionu poza granicami kraju. Parlamentarzyści zapowiadają, że w skali świata powstanie około 70 biur państwowej agendy.

Powstanie Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych?

poniedziałek, 17 października 2016 10:22

Powraca pomysł utworzenia Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych. – Ten projekt pojawił się w latach 2006 – 2010, ale przez kilka lat nie było woli politycznej do jego utworzenia. Teraz jest szansa – mówi senator PiS Krzysztof Słoń. – Byłoby to miejsce kompleksowej obsługi niepełnosprawnych, m.in.: porad, pracy, rehabilitacji – dodaje senator Słoń.

Obice czekają na wsparcie

czwartek, 29 września 2016 11:40

Czy w Obicach powstanie Centralny Port Lotniczy? Zapytaliśmy świętokrzyskich polityków czy uważają ten pomysł za realny i czy będą wspierać Wojciecha Lubawskiego w jego staraniach. 

„Gdzie chrzest, tam nadzieja”

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 10:29

Hasłem obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski były słowa „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Senator Krzysztof Słoń z ramienia Prawa i Sprawiedliwości był jednym z uczestników uroczystości. – Jestem pod wielkim wrażeniem tego wydarzenia oraz tego, że mogłem w nim uczestniczyć. Podczas pobytu w Gnieźnie i Poznaniu uświadomiłem sobie jedno – Wówczas, Mieszko I mógł po prostu odnaleźć Chrystusa, a przez wiele lat byliśmy uczeni, że to było jedynie zagranie polityczne - mówi Krzysztof Słoń senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

74. rocznica powstania AK

niedziela, 14 lutego 2016 15:27

Kielczanie świętowali 74. rocznicę przemianowania ZWZ na Armię Krajową. Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice katedralnej. Po niej uczestnicy przemaszerowali ulicami centrum na skwer Żeromskiego. Przedstawiciele władz miejskich, wojewódzkich czy środowisk wojskowych i kombatanckich złożyli wieńce przed pomnikiem Armii Krajowej.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay