online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Tradycyjne wędliny, ciasta i oleje znajdziemy podczas nadchodzącego kiermaszu wielkanocnego przy Dworku Laszczyków. Regionalne smakołyki i nie tylko zaproponuje niemal 40 wystawców. Jarmark przy zabytkowej posiadłości w centrum Kielc odbędzie się w Niedzielę Palmową w godzinach od 11 do 15.

Ponad 22 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych, wartych w Polsce ponad 15 mln złotych zabezpieczyło Centralne Biuro Śledcze Policji.  W Prokuraturze Okręgowej w Kielcach 11 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego jednej zarzut kierowania tą grupą. Podejrzani to obywatele Polski i Ukrainy.

Za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odpowiedzą przed sądem czterej mężczyźni zatrzymani w sobotni wieczór przez policjantów. Mieszkańcy Kielc i powiatu w trakcie meczu piłkarskiego trzymali tzw. „sektorówkę”, utrudniając tym samym identyfikację innych osób na trybunach. Trzech mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat usłyszało już zarzuty, a 16- latek będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Nie ma problemów z przejezdnością dróg po wczorajszych intensywnych opadach śniegu – informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego. Nie zanotowano również problemów z siecią energetyczną.

800 wystawców z 24 krajów w 11 halach, czyli kolejne Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Impreza na dobre rozpoczęła się w Targach Kielce i potrwa do niedzieli. Podczas imprezy możemy obejrzeć najnowsze zdobycze technologiczne, które mogą być wykorzystywane w rolnictwie.

Kielczanie w weekendy będą mogli skorzystać z bezpłatnego wstępu na kryte pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszystko w ramach akcji „Płynę po Zdrowie”, która rozpocznie się  w sobotę, 17 marca.

W dniach 16-18 marca odbywać się będą XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS EXPO w Kielcach. W najbliższy weekend musimy się liczyć z utrudnieniami w ruchu, w rejonie odbywających się targów. Policjanci kieleckiej drogówki zatem apelują o bezpieczne przemieszczanie się w rejonie ośrodka wystawienniczego oraz rozważne parkowanie swoich pojazdów.

60 najlepszych uczniów ze świętokrzyskich szkół zmierzy się 16 marca w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować województwo w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie.

Kieleccy radni po raz kolejny mocno podzieleni w sprawie rozwiązania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i zmiany siedziby Zespołu Szkół Informatycznych im.  gen. J. Hauke-Bosaka. Poszło o opinie psychologów.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, radna Platformy Obywatelskiej, Agata Wojda pytała o szacunkowe koszta przebudowy dworca autobusowego. Według jej informacji kosztorys wykonany przez projektantów opiewał na 66 milionów złotych.

Władze miasta prawdopodobnie zdecydują się wyburzyć dawny budynek Biura Wystaw Artystycznych, który mieści się przy ul. Leśnej. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski widziałby tam nowoczesny, drewniany obiekt. Ma też rozwiązanie na nową siedzibę BWA przy Placu Artystów.

Ponad 23 miliony złotych będzie kosztowała nowa infrastruktura turystyczna na Kadzielni i Wietrzni oraz budowa oczek wodnych w Ogrodzie Botanicznym. Dziś w kieleckim Geoparku podpisano umowę na dofinansowanie prac.

Tuż przed godziną 9 w okolicach komendy policji przy ulicy Wesołej doszło do próby samopodpalenia się 29-letniego mężczyzny. Desperat z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Jest porozumienie związków zawodowych i dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach w sprawie przyznawania premii do wynagrodzenia. - Dodatek ten będzie przyznawany na dotychczasowych zasadach - informuje Anna Mazur - Kałuża, rzecznik lecznicy.

Strona 1 z 696

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna