Na antenie: Lato wszędzie!
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Opłata za grób nie jest jednorazowa, a grób nie jest własnością osoby, która dokonuje wpłaty. Przepisy dotyczące rodzajów grobów i opłat wciąż budzą wiele wątpliwości.

12 lokali socjalnych przy ul. Tartacznej zostało przekazanych do użytku lokatorom. W sumie w tym miejscu od 2015 roku powstało już 39 mieszkań, które były systematycznie zasiedlane.

Kielce wzorowo opiekują się pomnikami przyrody. To wnioski płynące z raportu Najwyższej Izby Kontroli, która w ostatnich latach przeprowadziła szczegółowe badania w tym zakresie.

„100 litrów krwi na 100-lecie odzyskanie niepodległości w 100 dni” – tak brzmiało hasło akcji honorowego oddawania krwi zorganizowanej przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Cel inicjatywy został osiągnięty.

Firma Budimex przebuduje kielecki dworzec autobusowy. Prace mają się rozpocząć w połowie sierpnia, jednak najpierw Wojciech Lubawski musi wystąpić o dodatkowe pieniądze na remont do Rady Miasta.

Problem z kolejną inwestycją drogową w Kielcach. Drogowcom brakuje około pół miliona złotych do rozstrzygnięcia przetargu na remont odcinka ulicy Grunwaldzkiej.

Jeszcze kilka dni trzeba będzie zaczekać na otwarcie ulicy rotmistrza Pileckiego. Wykonawca nie dotrzymał terminu oddania budowy, ale przynajmniej w weekend udostępnił dla kierowców nowe rondo Czwartaków.

Miasteczko Zlotowe 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zostało dziś oficjalnie otwarte. Po uroczystym przecięciu wstęgi uczestnicy weszli przez bramę i rozpoczęli zabawę.

Zajęcia plastyczne i sportowe, nauka rozkładania namiotu oraz lekcje pierwszej pomocy to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku rodzinnego, który odbył się dziś na kieleckim Rynku. Impreza została zorganizowana w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

 

Dwudziestu solistów, pięć zespołów wokalnych i trzynaście grup tanecznych wzięło udział w koncercie "Gospodarze Gościom" zorganizowanym w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Widowisko w Amfiteatrze Kadzielnia trwało ponad dwie godziny.

Trwa 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Dziś uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych, które mają ich przygotować do występów na scenie.

 

W atmosferze wspomnień, serdeczności i życzliwości odbyło się dziś w świetlicy internatu Zespołu Szkół Elektrycznych spotkanie osób związanych z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej. Do Kielc z różnych części Polski przyjechali wieloletni współtwórcy tego wydarzenia.

 

W budynku Wojewódzkiego Domu Kultury odbyła się kolejna Giełda Kolekcjonerska. Impreza przyciągnęła wielu kolekcjonerów i sprzedawców z Kielc ale i z całej Polski.

Kilkuset harcerzy z różnych miast Polski, a także z Ukrainy wzięło udział w barwnym korowodzie 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy przemaszerowali z Placu Moniuszki na Rynek, gdzie odbył się koncert "Zakręceni na Kielce". Przed rozpoczęciem występów młodzi harcerze otrzymali klucze do miasta od prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

 

Strona 1 z 721

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna