online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Radni  sejmiku województwa  świętokrzyskiego jednogłośnie zgodzili się na sprzedaż nieruchomości po dawnym szpitalu dziecięcym w Kielcach. Swoją część chce sprzedać także miasto.

Kielczanin, Wojciech Kaczmarczyk został w poniedziałek powołany przez wicepremiera i ministra kultury prof. Piotra Glińskiego na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – poinformował resort. Utworzona właśnie instytucja działająca przy Kancelarii Premiera (KPRM) ma wspierać organizacje pozarządowe i rozdzielać przeznaczone dla nich środki.

Ćwierćwiecze Targów Kielce

Warszawa / 20 listopada 2017 /

25-lecie istnienia świętują Targi Kielce. Uroczystości związane z jubileuszem odbywają się w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Podpułkownik Paweł Chabielski został nowym dowódcą Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Dziś oficjalnie przejął obowiązki i odebrał awans do stopnia pułkownika.

17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka.  – Jest to święto,  które daje nam szansę na to, aby porozmawiać o dzieciach urodzonych przedwcześnie:  o ich sprawach i potrzebach – podkreśla dr Grażyna Pazera, kierownik Kliniki Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Dwa zarzuty usłyszał sprawca środowego wypadku samochodowego, w wyniku którego życie straciła 77-letnia kobieta.

Coraz bliżej przebudowy ulicy Wapiennikowej. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonawcę inwestycji, która rozpocznie się wiosną przyszłego roku. 

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia.  Z tej okazji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii specjaliści promowali zdrowy tryb życia. Chętni mogli skorzystać z darmowych badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru  glukozy we krwi czy ciśnienia.

Historycy z Kielc ponownie pochylili się nad postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naukowcy między innymi z Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego spotkali się w Przystanku Historia, aby wymienić spostrzeżenia na temat tej ważnej dla Polski osobistości. Nie zabrakło prezentacji omawiających Marszałka zarówno jako postać kontrowersyjną jak i godnego upamiętnienia patriotę.

Kolejne udogodnienie dla kierowców parkujących w strefie płatnego parkowania. Dzięki promocji aplikacji ePARK możemy bezpłatnie zostawić samochód w centrum Kielc. 

Prawdopodobnie w 2019 roku rozpocznie się wyczekiwana przebudowa dworca PKP w Kielcach. Wcześniej, bo już na początku przyszłego roku odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Zmarła 77-letnia kielczanka, która w środę została poszkodowana w wyniku wypadku przy ulicy Grunwaldzkiej. Niestety w szpitalu nie udało się uratować jej życia. Przypomnijmy, że po godzinie 14 kierujący pojazdem marki bmw 52-latek stracił panowanie nad pojazdem i z dużą siłą uderzył w przystanek autobusowy, na którym przebywali ludzie. Kierowca w wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu.

Do wypadku doszło przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Po godzinie 14 pojazd marki bmw wjechał w przystanek autobusowy. Jak informuje st. sierż. Karol Macek, 3 poszkodowane kobiety zabrane zostały do szpitala. Z informacji uzyskanych od starszego kapitana Piotra Wieczorka z Państwowej Straży Pożarnej, który kierował akcją ratowniczą, 1 z rannych była w stanie ciężkim. Do szpitala zgłosił się jeszcze 4 poszkodowany, młody mężczyzna. 52-letni kierowca bmw w wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu.

 

Dyskutowali o Kościuszce

Kielce / 15 listopada 2017 /

„Tadeusz Kościuszko – bohater wielu narodów” – pod tym hasłem w Szkole Podstawowej nr 15 w Kielcach odbyła się debata towarzysząca obchodom Roku Kościuszkowskiego.

Strona 1 z 675

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna