Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kielecki Geopark chciałby, żeby w rezerwacie Kadzielnia powstał sztuczny wodospad. Miałby pobierać wodę z pozostałości po jeziorku szmaragdowych. Miejska instytucja szuka już wykonawcy tego oryginalnego pomysłu.

Firma Michalczewski na pewno złoży odwołanie od decyzji Zarządu Transportu Miejskiego, który w środę poinformował, że oferta przedsiębiorstwa zostaje wykluczona z przetargu na obsługę komunikacji miejskiej.

Nieco wcześniej niż zwykle, bo już w środę Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło dostawy ciepła. Od wczoraj wpłynęło do MPEC-u 35 wniosków od różnego rodzaju podmiotów. Wśród nich są największe kieleckie spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Wystartowały rowerowe targi

Kielce / 21 września 2017 /

250 wystawców z 12 krajów świata bierze udział w trwających do soboty  targach Bike Expo, które odbywają się w halach wystawienniczych targów Kielce.

Ponad 2 tys. pierwszoklasistów wzięło udział w imprezie pt. "Kochane Pierwszaki" zorganizowanej w Hali Legionów w Kielcach. Uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było też okazją do integracji i modlitwy.

Zarząd Transportu Miejskiego wykluczył ofertę przetargową firmy Michalczewski tłumacząc, że przedsiębiorstwo nie będzie w stanie stworzyć bazy autobusowej w czasie 5 miesięcy od podpisania umowy. W związku z tym ZTM przyjmie ofertę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Tegoroczny budżet obywatelski bliski rozstrzygnięcia. Zliczono już głosy elektroniczne, zostały te, oddane w formie papierowej. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny wygrają projekty związane z infrastrukturą sportową.

10 statuetek „Nadziei Kielc” powędrowało do najzdolniejszych młodych mieszkańców stolicy regionu. Otrzymali je uczniowie oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie czy działalności społecznej.

Sąd Okręgowy w Kielcach świętuje 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowana została seria spotkań zarówno dla specjalistów, jak i wszystkich mieszkańców regionu. Podczas specjalnych wydarzeń dowiemy się ciekawostek z zawodowego życia sądowników. Obchody rocznicowe już się rozpoczęły.

Konsorcjum, którego liderem jest firma Eneris złożyło jedyną ofertę w przetargu na odbiór odpadów od mieszkańców Kielc. Kwota jednak jest o 3 miliony wyższa niż zakładali urzędnicy.

Do wtorku (19 września) do godz. 23.00 zostały zamknięte w Kielcach dla ruchu kołowego ulice: Jana Pawła II, Plac NMP, Kapitulna, Duża i Mała (od ul. Sienkiewicza do Placu NMP), Czerwonego Krzyża i Zamkowa od ul. Solnej.

Dzień serca w Kielcach

Kielce / 17 września 2017 /

Dziś w Kielcach obchodziliśmy Dzień Serca.  Przez kilka godzin kieleccy kardiolodzy podpowiadali jak dbać o serce. Chętni mogli również skorzystać z darmowych badań.

Prezentacja pojazdów zasilanych energią elektryczną, bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni, mnóstwo gier i zabaw – to  tylko kilka z wielu atrakcji, które zrealizowano podczas pierwszych w Kielcach "Dni Energii".

Trwają Dni Otwarte Narodowego Banku Polskiego. Oddział Okręgowy NBP w Kielcach odwiedziło już mnóstwo osób. I nic w tym dziwnego, bo atrakcji jest bardzo dużo. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. unikatowe kolekcje numizmatów, wartościowe papiery a także sztabę złota o wartości niemal 2 mln złotych. To wszystko będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych  także w niedzielę - 17 września.

Strona 1 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay