Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Prof. Wiktoria Śliwowska, wybitny historyk została doktorem honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tytuł, podczas uroczystej ceremonii, wręczył prof. Jacek Semaniak, rektor uczelni.

Transmisja z konferencji prasowej prezydenta Kielc Bogdana Wenty, udostępniona przez Urząd Miasta Kielce

Dr hab. Dominik Antonowicz, socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został przewodniczącym wybranej dziś pierwszej Rady Uczelni Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Decyzję podjął senat uczelni.

Przed nami Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej i kolejna rocznica Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w Kielcach odbędzie się wiele uroczystości.

Czy lekcje religii i etyki zostaną przesunięte na ostatnią lub pierwszą godzinę lekcyjną? Z taką interpelacją zwróciła się do władz miasta radna Koalicji Obywatelskiej, Agata Wojda. Kościół mówi o braku podstaw prawnych, a miejscy urzędnicy skłaniają się ku pomysłowi radnej. Radni prawicy są tym oburzeni.

Część kieleckich spółdzielni mieszkaniowych zakończyła tzw. sezon grzewczy, który rozpoczął się 27 września ubiegłego roku. W czwartek w północnych osiedlach Kielc nie będzie również ciepłej wody w związku z naprawą elementu infrastruktury cieplnej.

W środę na kieleckim rynku odbyła się manifestacja popierająca protest nauczycieli. Wydarzenie zorganizowali maturzyści ze "Śniadka", IV LO w Kielcach i "Żeromskiego".

Świętokrzyski oddział wojewódzki NFZ przekaże ponad 150 milionów złotych na wzrost wynagrodzeń dla personelu medycznego. 118 milionów dla pielęgniarek, dla lekarzy ponad 25 milionów oraz ponad milion złotych dla ratowników medycznych.

– Wzywam panią Różę Thun do debaty, nawet na kieleckim Rynku – mówił podczas konferencji prasowej Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Poznaliśmy laureatów XVII Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. Gościem honorowym podczas ceremonii wręczenia nagród był Piotr Duda, przewodniczący związku. Zwyciężczynią została Monika Michalik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych we Włoszczowie.

Od dziś obowiązuje nowa struktura organizacyjna kieleckiego urzędu miasta. Na razie jednak poznaliśmy jedynie pełniących obowiązki dyrektorów, ponieważ wciąż prezydent Bogdan Wenta nie poinformował którzy z nich zostaną na stałe na swoich stanowiskach, a w których wydziałach będą rozpisane konkursy.

Alarmy bombowe w Kielcach

świętokrzyskie / 23 kwietnia 2019 /

W kieleckim biurze Platformy obywatelskiej został wszczęty alarm bombowy. Groźby, mówiące o podłożeniu ładunków wybuchowych wpłynęły też do czterech prokuratur. Informacja trafiała na skrzynki mailowe instytucji od godziny 11.30

Około pięciuset osób bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło do wielkanocnego stołu, który naszykował dla nich Wojewódzki Dom Kultury przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Caritas Diecezji Kieleckiej. Dla wielu z nich była to jedyna szansa na świąteczny posiłek.

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. W geście solidarności z ofiarami przypięliśmy do naszych ubrań symbol tego wydarzenia: papierowe, żółte żonkile, które dostaliśmy od uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.

We wrześniu poznamy ostateczną wersje uchwały krajobrazowej, która ma zlikwidować chaos reklamowy w Kielcach. Nowe przepisy mają wejść w życie od przyszłego roku.

Narodowy Fundusz Zdrowia chce zmienić warunki budowy swojej nowej siedziby u podnóża Karczówki. Obiekt miałby być wyższy od planowanego, a władze miasta obawiają się, że zaburzy on zabytkowy krajobraz. Sprawę zbadają krakowscy eksperci od architektury.

3-latek trafił na badania lekarskie do szpitala w wyniku kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Sandomierskiej i Śląskiej.

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyło się świąteczne spotkanie wielkanocne. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i wojska.

Pomimo odwołania przez organizatorów manifestacji popierającej strajkujących nauczycieli, wydarzenie się odbyło. Na kieleckim Rynku zebrał się tłum osób solidaryzujących się z nauczycielami.

Tomasz Szymkiewicz wygrał konkurs na nowego dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Obecnie Szymkiewicz pracuje w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Do dzisiejszej rozmowy kwalifikacyjnej i testu umiejętności stanęło 8 kandydatów. Tomaszowi Szymkiewiczowi jako jedynemu udało się rozwiązać test. 

Około godziny 14 na ulicy Sandomierskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. 71-letnia pasażerka jednego z pojazdów została zabrana do szpitala.

10 lat więzienia grozi 20-latkowi z Kielc, u którego policjanci znaleźli 360 gramów marihuany. Mężczyzna stanie przed sądem.

Uczniowie VII LO im. Józefa Piłsudskiego dostali informację o tym, że strajkujący nauczyciele tej placówki nie wezmą udziału w radzie klasyfikacyjnej uczniów, a co z za tym idzie uczniowie nie ukończą szkoły. Po kilku godzinach nauczyciele zmienili jednak zdanie.

Przy ulicy Miedzianej w Kielcach spłonął hektar traw. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie.

Strona 1 z 451

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna