Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Profesjonalni kucharze podzielą się doświadczeniem z uczniami kierunków gastronomicznych Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Pomiędzy Fundacją Świętokrzyskich Szefów Kuchni, a szkołami ZDZ podpisane zostało porozumienie na mocy, którego instytucje podejmą współpracę. Dla szkolącej się młodzieży to okazja do poszerzenia umiejętności oraz znalezienia przyszłego pracodawcy.

Tradycyjnie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcimy w Kielcach wydarzeniami sportowymi, kulturalnymi i spotkaniami o charakterze oficjalnym. W najbliższych dniach niemal każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwsza impreza powiązana tematycznie z tym świętem już w tę niedzielę.

Kieleccy radni zgodzili się na przyznanie 700 tysięcy złotych z budżetu miasta na wymianę murawy na Kolporter Arenie. Za głosowało osiemnastu rajców, czterech było przeciw (Agata Wojda, Marcin Chłodnicki, Katarzyna Zapała i Joanna Grzela). Prace na kieleckim stadionie rozpoczną się 4 marca, dzień po spotkaniu Korony z Górnikiem Łęczna i potrwają około 10 dni.

Czas na dzieci

Kielce / 23 lutego 2017 /

Ponad 450 firm działających w branży dziecięcej od dziś prezentuje swoją ofertę w aż 7 halach wystawienniczych Targów Kielce. Wózki dziecięce, zabawki, ubrania, kosmetyki – wszystkie nowinki  w tego typu produktach znalazły się w jednym miejscu i o jednym czasie w ramach VIII Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME.

Po Kielcach i okolicach od czwartkowego przedpołudnia krąży pączkowóz Radia eM. W różnych miejscach rozdajemy słodkości. Wystarczy nas znaleźć? W jaki sposób?

Jakich stron internetowych unikać, jakich danych nie umieszczać a także jakie zagrożenia niesie ze sobą rozmowa z nieznajomymi – o tym i wielu innych kwestiach związanych z cyberprzestrzenią uczyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach.  Dziś w placówce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. 

W czwartek o godz. 9.00 odbędzie się Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce. W porządku obrad znalazł się jeden punkt dotyczący przekazania przez miasto pieniędzy na wymianę murawy na Kolporter Arenie.

Oddziały pediatryczne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach są przepełnione. Jak podkreśla Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy, dzieci są hospitalizowane z powodu zachorowania na  infekcje wirusowe nie tylko górnych, ale i  dolnych dróg oddechowych oraz przewodu pokarmowego, w tym zakażenia rota wirusem. 

Na jakich warunkach możemy pobrać z sieci zdjęcie i umieścić je na swoim blogu czy stronie internetowej firmy? To będą wyjaśniać prelegenci, którzy przyjadą na marcowe spotkanie kieleckiego TechKlubu. Tematem wydarzenia będą licencje organizacji Creative Commons, które zezwalają na bezpłatne użycie utworu z pewnymi ograniczeniami. Wraz z ekspertami Koalicji Otwartej Edukacji omówione zostaną różne kwestie praw autorskich.

Układ oddechowy, układ krążenia, skóra i błony śluzowe – to te części naszego organizmu, które są najbardziej zagrożone skutkami smogu. Zanieczyszczone powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. 

Pożegnaliśmy Annę Sowę

Kielce / 21 lutego 2017 /

Kielczanie pożegnali Annę Sowę, która przez wiele lat w ratuszu była odpowiedzialna za pomoc osobom niepełnosprawnym. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. 

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy laureatów 23. edycji Nagród Miasta Kielce. Statuetki przyznawane są od 1995 roku. Dostają je osoby, które swoją działalnością oraz pracą przysłużyły się do promocji oraz rozwoju stolicy województwa Świętokrzyskiego. 

Od dziś drugi  Szpitalny Oddział Ratunkowy, który powstał przy Szpitalu Kieleckim im. św. Aleksandra rozpoczął swoją działalność.

Kolejne remonty na kieleckiej Karczówce. Renowacje za 3 miliony i 700 tysięcy złotych przeprowadzone zostaną miedzy innymi w otoczeniu klasztoru i kościoła na jednym z piękniejszych w regionie wzgórz. Celem prac jest zwiększenie dostępności cennych zabytków, które są coraz bardziej popularne wśród turystów.

Strona 1 z 624

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay