Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tuż przed godziną 20. na przejeździe kolejowym na kieleckim Biesaku. W wyniku zderzenia lokomotywy spalinowej ze skodą fabią życie straciła 1 osoba.

Władze Kielc nie składają broni w sprawie ostatniego etapu rewitalizacji Kielc, który pod koniec grudnia nie zakwalifikował się do dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego. - Płonę z ciekawości, żeby zobaczyć w czym wygrane pomysły były lepsze od naszych - mówi zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zakupiło samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu kobiety z różnymi niepełnosprawnościami będą mogły bezpłatnie dojechać do ŚCO na badania cytologiczne realizowane w ramach projektu „Być świadomą kobietą”.

 

Budynek przy ul. Krakowskiej 360 w Kielcach, z którego korzystają dzieci z autyzmem został rozbudowany i wyremontowany.  Dzięki inwestycji polepszyły się warunki w funkcjonujących tu placówkach. Zwiększyła się także liczba dostępnych miejsc.

Władze miasta chcą pomagać właścicielom zabytkowych kamienic, którzy starają się o dofinansowanie ich remontu. Pierwszym etapem będzie wprowadzenie "Gminnego programu opieki nad zabytkami Miasta Kielce na lata 2018-2021".

W murach Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się kolejna edycja Nocy Biologów. W ramach imprezy odbyły się wykłady, warsztaty i prezentacje. Chętnych do zapoznania się z naukowymi ciekawostkami nie zabrakło. Na uczelni zjawiły się dzieci, młodzież oraz ludzie dorośli.

Być może już niedługo jeden z bardziej znanych pomników w Kielcach zostanie zburzony. Chodzi o monument Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne na kieleckiej Kadzielni, który według nowelizacji ustawy dekomunizacyjnej powinien zniknąć z przestrzeni miejskiej.

Stolica regionu świętokrzyskiego doczeka się Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Powstanie ona po przekształceniu X Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego.

Gospodarka numerem jeden

Kielce / 11 stycznia 2018 /

- Politykę rozwojową trzeba prowadzić w całym kraju i mamy ku temu korzystną strukturę osadniczą. Oznacza to, że nasze miasta są dość równomiernie rozłożone w naszym kraju i mamy stosunkowo aktywne obszary wiejskie. Między innymi to jest siłą województwa świętokrzyskiego – powiedział Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z ludźmi biznesu w Targach Kielce.

Kolejna rozbudowa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W sumie za 40 milionów złotych, z czego ponad 34 miliony to unijne dofinansowanie, uczelnia zrealizuje projekt MEDPAT. Przewiduje on powstanie nowych pracowni naukowych i sal dydaktycznych przy alei IX Wieków Kielc.

Zaginął 29-letni kielczanin

Kielce/USA / 11 stycznia 2018 /

Kielecka policja poszukuje zaginionego 29- letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna od około 3 lat zamieszkuje na terenie USA, ostatni raz w Polsce przebywał we wrześniu 2016 roku. Od grudnia 2017 roku zaginiony nie kontaktował się z rodziną, a jego miejsce pobytu nie jest znane.

 

MPK wygrało przetarg na obsługę linii autobusowych w Kielcach. W czwartek Sąd Okręgowy zmienił wyrok Krajowej Izby Odwoławczej i odrzucił skargę firmy Michalczewski.

Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie włącza się w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizuje ono scenę na kieleckim Rynku.

W końcu dobre wiadomości dla narciarzy i snowboardzistów. Już dzisiaj na kieleckim Stadionie zostanie uruchomiony wyciąg taśmowy dla najmłodszych. Jeśli utrzymają się minusowe temperatury w nocy, to w najbliższy weekend ruszy także duży wyciąg.

Strona 1 z 684

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna