Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Miejski Urząd Pracy w Kielcach wyszkoli, a Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji da gwarancję zatrudnienia. Wspólny projekt będzie realizowany w połowie lutego, a obecnie trwa rekrutacja.

"Polsko-bolszewicka wojna na plakaty" oraz "Rewolucja społeczna czy dzika przebudowa. Przekształcenie własności  w Polsce w latach 1944-1956" to dwie nowe wystawy dostępne w Centrum Edukacyjnym "Przystanek Historia".

Stowarzyszenie Kieleccy Patrioci ponownie złożyło wniosek do prezydenta Kielc oraz Rady Miasta Kielce ws. usunięcia z Listy Honorowych Obywateli naszego miasta żołnierzy sowieckich. Do sprawy odnieśli się kieleccy radni.

Marsz na Karczówkę, Msza Święta i Apel Pamięci – tak będą wyglądały uroczystości z okazji 156. rocznicy powstania styczniowego, które zaplanowano na 20 stycznia w Kielcach.

Podzieliliśmy się...

Kielce / 17 stycznia 2019 /

Paulina Gajęcka, mama 2-letniej Amelki i trzymiesięcznej Basi chorych na wrodzony zespół nerczycowy typu fińskiego, otrzymała 42,8 tysiąca złotych zebrane podczas koncertu charytatywnego i licytacji w ramach akcji "Weź się podziel...", której głównym organizatorem było Radio eM. Pieniądze przekazały Aleksandra Niemczyk, prezenterka radiowa oraz Aleksandra Gładyś-Jakubczyk, prezes Fundacji "Kochaj mnie po prostu".

Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej w Kielcach podał się do dymisji. Pomimo rezygnacji ze stanowiska, do czerwca pozostanie pracownikiem kieleckiej Straży Miejskiej. Potem przejdzie na emeryturę.

W ostatni piątek urzędnicy z kieleckiego ratusza spotkali się z władzami PKP S.A i Polskich Linii Kolejowych w sprawie przebudowy dworca PKP. Omawiano kwestię połączenia modernizacji linii kolejowej nr 8 z budową parkingu nad torami.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, w kieleckim ratuszu wyłożona została księga kondolencyjna, do której mogą się wpisywać mieszkańcy. Swoje wpisy zamieścili w niej już m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta, zastępca prezydenta Marcin Różycki oraz pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj.

We wtorek, 15 stycznia, w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Oprócz pracowników resortu obrony narodowej i żołnierzy zawodowych, do akcji bardzo chętnie włączyli się kandydaci na żołnierzy do Narodowych Sił Rezerwowych, którzy niespełna dwa tygodnie temu rozpoczęli szkolenie w Centrum.

Prezydent Bogdan Wenta ogłosił żałobę na terenie miasta Kielce w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Około 300 osób wzięło udział w symbolicznym pożegnaniu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zginął z rąk zamachowca.

Ta noc należała do biologów

Kielce / 11 stycznia 2019 /

Uniwersytet Jana Kochanowskiego po raz kolejny gościł dzieci, młodzież i dorosłych żądnych wiedzy o otaczającym nas świecie. Za nami kolejna „Noc Biologów”. Podobnie jak w latach poprzednich frekwencja nie zawiodła organizatorów, a uczestnicy chętnie uczestniczyli w licznych warsztatach oraz prezentacjach.

Strona 1 z 880

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna