Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zbrodnie niemieckie, praca przymusowa, eksterminacja ekonomiczna – m.in. o tych tragicznych wydarzeniach, które dotknęły polską wieś w trakcie II wojny światowej mówili historycy podczas konferencji zorganizowanej w Przystanku Historia IPN w Kielcach. Zaprezentowano również specjalną wystawę autorstwa Ewy Kołomańskiej.

Kampus Głównego Urzędu miar powstanie przy ulicy Wrzosowej, zaś nowa siedziba NFZ przy ulicy Langiewicza – wynika z porozumienia zawartego pomiędzy władzami samorządowymi Kielc i województwa świętokrzyskiego. Znamy również lokalizację nowej siedziby Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

– To przerażające, że zło może mieć tak okrutny wymiar i oblicze – mówił w Kielcach minister Zbigniew Ziobro, odnosząc się do brutalnego morderstwa 10-latki na Dolnym Śląsku. W trakcie konferencji prasowej poinformował także o ważnej decyzji dotyczącej mieszkańców Łagowa.

Na praktyki do Chin wyjadą studenci Politechniki Świętokrzyskiej, którzy zostali laureatami konkursu „Seeds for the Future”. Polegał on na napisaniu referatu na temat dotyczący informatyki. Zwycięzcy przez dwa tygodnie będą zdobywać doświadczenie w siedzibie firmy Huawei w Shenzhen.

Prawie dwustu uczniów będzie mogło wziąć udział w darmowym kursie żeglugi, w ramach ogólnopolskiego programu POLSAILING. Wodociągi Kieleckie będą wspierać Uczniowski Klub Sportowy "Zalew Kielce", który organizuje zajęcia.  W sobotę została podpisana umowa w tej sprawie.

Tłumy kielczan odwiedziły w weekend baseny przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Pogoda sprzyjała całodziennemu odpoczynkowi, zanim w niedzielę popołudniu w Kielcach pojawiła się burza.

Lek. med. Beata Gładysiewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii została prezesem nowo utworzonego, świętokrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit "J-elita".

Mamy z Kielc (i nie tylko) spotkały się dziś na Pikniku Kielckich Mam w Lesie Miejskim obok parku linowego na kieleckim Stadionie. W trakcie imprezy nie zabrakło atrakcji, wymiany doświadczeń i ploteczek przy kubku kawy.

Jaką dietę powinny stosować osoby chore na nieswoiste choroby zapalne jelit, czym są te schorzenia i jak wpływają na ogólną kondycję organizmu, a także gdzie można szukać pomocy i wsparcia? Tego wszystkiego można się było dowiedzieć podczas Dnia Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit, które odbyło się w sobotę w siedzibie naszego radia.

75 lat temu żołnierze Armii Krajowej przeprowadzili udany zamach na Franza Wittka, szefa siatki agentów Gestapo. Rocznicę upamiętnili dziś kielczanie przed pomnikiem przy ulicy Solnej.

Na realizację tego projektu trzeba było czekać sześć lat. Na dachu Kieleckiego Centrum Kultury został zamontowany pierwszy miejski ul, w którym zamieszkały pszczoły. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest świętokrzyski oddział Ligi Ochrony Przyrody, który realizuje akcję "Pszczoły w mieście".

Trzeźwość kierowcy i stan techniczny pojazdu – to wszystko sprawdzają  policjanci i inspektorzy transportu drogowego podczas kontroli w punkcie przy ulicy Ściegiennego. W zeszłym roku sprawdzono około pół tysiąca autokarów.

Nie przy Karczówce, a przy ulicy Langiewicza powstanie nowa siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia. Kompromis osiągnięto podczas dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w której uczestniczyły m.in. władze samorządu, województwa oraz dyrekcja NFZ.

Spotkanie z gastroenterologami, informacje o formach wsparcia dla osób niepełnosprawnych, a także o tym, jak dobierać probiotyki. To tylko niektóre z punktów programu Dnia Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit, który odbędzie się w najbliższą sobotę w siedzibie Radia eM.

UJK świętuje

Kielce / 13 czerwca 2019 /

Pierwsze podsumowania 50-letniej historii uczelni i liczne promocje doktorskie. Tak Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach obchodził Święto Uczelni.

Około 20 zgromadzeń, które mają się odbyć 13 lipca zgłosiły do Urzędu Miasta kieleckie organizacje i stowarzyszenia. Również na ten dzień planowany jest tzw. Marsz Równości. – Zgodnie z ustawą Prawo o zgromadzeniach pierwszeństwo mają ci, którzy zgłosili się jako pierwsi – zauważa Marcin Stępniewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Około 150 osób zostało ewakuowanych przed południem z budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powodem był podejrzany pakunek na korytarzu jednego z wydziałów. Okazało się, że w środku znajdują się ubrania i pożywienie.

Od 8 do 28 lipca nastąpi przerwa w dostawach ciepłej wody dla odbiorców w osiedlach Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie - zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Utrudnienia są związane z przebudową ciepłociągu Magistrali Wschód.

Koncerty, występy artystyczne, warsztaty, pokazy i konkursy to główne atrakcje, jakie czekają na uczestników tegorocznego Święta Kielc. Impreza potrwa od 21 do 23 czerwca, a na zakończenie w Amfiteatrze Kadzielnia wystąpi Thomas Anders i Modern Talking Band.

Stulecie powstania 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów uczcili mieszkańcy naszego miasta podczas uroczystości przy kieleckim pomniku upamiętniającym artylerzystów. W obchodach wzięła udział córka ostatniego adiutanta dowódcy pułku por. Tadeusza Rojka.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort nabierają coraz wyraźniejszych kształtów. Pierwszy etap budowy zakończy się w drugiej połowie tego roku.

Prezezs Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został wiceprezesem Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Działająca od 2006 PIPT jest izbą skupiającą przedsiębiorców branży targowej, przede wszystkim organizatorów targów i operatorów obiektów targowo-konferencyjnych w Polsce. W zarządzie Izby zasiadają reprezentanci najbardziej liczących się ośrodków wystawienniczych w naszym kraju.

Trwają konsultacje dotyczące nowej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. Wczoraj w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, na które wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zaprosiła przedstawicieli urzędu miasta oraz województwa.

Będzie likwidacja kolejnych linii autobusowych - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Chodzi o linie nr 15 i 17. Pasażerów z likwidowanych linii mają przejąć autobusy nr: 103,105, 107 i 30. Innymi trasami pojadą także autobusy 112 i 114. - Likwidowane trasy nie są oblegane przez pasażerów. Zmiany są przemyślane i nie wprowadzą chaosu - uważa Barbara Damian, zastępca dyrektora ZTM.

Strona 1 z 458