STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ułani świętowali

Kielce / 26 maja 2018 /

Fantazja, konie i barwne stroje – z tym kojarzą nam się ułani. Dziś w Kielcach świętowali 100-lecie powstania 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Kandydat na prezydenta Kielc, Bogdan Wenta zaprezentował w piątek pierwszych kandydatów, którzy wystartują z jego list. Zdradził też najważniejsze aspekty swojego programu wyborczego.

W sobotę, 2 czerwca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach rodzice będą mogli wyrobić paszport swoim dzieciom, a najmłodsi dobrze się bawić. Straż Pożarna, Policja, Wojsko Polskie i Straż Graniczna przygotowały moc atrakcji dla najmłodszych.

Do godziny 13 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach na wszystkich zainteresowanych czekają dziś specjaliści z trzech kieleckich placówek medycznych.

Kielce znalazły się na tegorocznej "Trasie Czerwonej Nitki" - akcji, poprzez którą zachęcani jesteśmy do oddawania krwi. Impreza odbędzie się 9 czerwca na kieleckiej Kadzielni.

Akcja "Daj włos" towarzyszyła odbywającemu się na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Dniu Dla Kobiet. Istotą tej akcji jest zbiórka włosów, które posłużą do zrobienia peruk dla pacjentek onkologicznych przechodzących chemioterapię.

W najbliższą sobotę odbędą się w Kielcach wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. – Nasze uroczystości rozpoczniemy Mszą świętą o 10.00 w intencji strażaków, która będzie sprawowana w kościele pw. św. Wojciecha. Po niej nastąpi przemarsz pododdziałów na Plac Wolności. Odbędzie się tam złożenie meldunku, odegranie hymnu i wciągnięcie flagi narodowej na maszt. Obchody Dnia Strażaka będą też okazją do wręczenia odznaczeń i awansów – powiedział st. bryg. Robert Sabat, który wraz z kapelanem świętokrzyskich strażaków, ks. Łukaszem Zygmuntem był gościem audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

O upowszechnieniu wiedzy o geologii, ale także o górnictwie i surowcach debatują uczestnicy regionalnej konferencji konsultacyjnej Polityki Surowcowej Państwa.

Na Cmentarzu Żydowskim w Kielcach oddano hołd 45 żydowskim dzieciom zamordowanym przez Niemców 75 lat temu. Rok po zagładzie miejskiego getta niemieccy zbrodniarze mordowali każdego, kto nie nadawał się do ciężkiej pracy.

Nie na początku czerwca, a prawdopodobnie pod jego koniec zostanie otwarty kielecki Ogród Botaniczny. Geopark kompletuje potrzebne dokumenty do otwarcia obiektu.

Zarząd Transportu Miejskiego w środę ogłosi drugi przetarg namodernizację dworca autobusowego. Nowy projekt przygotowany przezpracownię Kamiński Bojarowicz został odchudzony, ale najważniejszezałożenia pozostały niezmienione.

Specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach przeprowadzili pierwsze  w województwie zabiegi implantowania podskórnie sztucznych moczowodów. Dzięki temu pacjenci z niedrożnością moczowodów, którzy do tej pory żyli z workiem nefrostomijnym, teraz będą mieli szansę na normalne funkcjonowanie.

Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik  przy ulicy Robotniczej 1 działa już rok. Z okazji swoich pierwszych urodzin przychodnia przygotowała dla  swoich pacjentów a także wszystkich zainteresowanych kilka niespodzianek.

Symulator F16, druk 3D czy konkurs wiedzy o tworzywach sztucznych – takie atrakcje czekają na uczestników targów Plastpol organizowanych w Kielcach. W Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy bierze udział 812 firm z 4 kontynentów.

Strona 1 z 707

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)