Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Rekrutacja na kieleckich uczelniach.  Politechnika Świętokrzyska już wystartowała, UJK rusza 1 czerwca. 

Rozpoczął się siódmy już Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w Poszukiwaniu Wartości”.  Pierwsze statuetki Filmowego Ziemowita już rozdane. 

Miasto Kielce nie zorganizuje wspólnie z Telewizją Polską Koncertu Piosenki Polskiej. Wydarzenie miało odbyć się 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni. 

Od 1 do 4 czerwca po raz kolejny będziemy budzić Sienkiewkę. To już 8 edycja imprezy, na której każdy mieszkaniec Kielc powinien znaleźć atrakcje odpowiednie dla siebie. 

ZTM pyta o linię 40

Kielce / 29 maja 2017 /

Od 29 maja do 17 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi badanie dotyczące przebiegu linii 40. Pytanie brzmi czy linia 40 powinna pozostać na swojej dotychczasowej trasie tj. przejeżdżać przez ulicę Mielczarskiego, czy powinna powrócić do swojej starej trasy przez ul. Jagiellońską.

Kolejny zwrot akcji w sprawie Koncertu Piosenki Polskiej w Kielcach. Najpierw członek zarządu TVP powiedział dla portalu Wirtualnemedia.pl, że koncertu nie będzie, po czym po kilkunastu minutach wycofał się ze swoich słów. 

Koncert Polskiej Piosenki w Kielcach nie odbędzie się - informuje portal Wirtualnemedia.pl powołując sie na słowa członka zarządu Telewizji Polskiej Macieja Staneckiego. - Nie będzie koncertów TVP w Kielcach w dniach 9-11 czerwca - mówi dla Wirtualnych Mediów, Stanecki. 

„Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka” – to hasło imprezy, którą wojewoda Agata Wojtyszek organizuje z okazji święta najmłodszych mieszkańców regionu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 3 czerwca przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Na miejscu rodzice będą mogli załatwić formalności związane z wyrobieniem paszportu, a o zabawy dla dzieci zadbają animatorzy, policjanci i wojskowi.

Szkoła przy oddziale Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach nie zostanie zlikwidowana. Placówka będzie funkcjonowała w strukturach Zespołu Szkół Specjalnych w Czarnieckiej Górze.

Paragedon czyli festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych odbędzie się 15 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach. Imprezę przygotowuje między innymi samorząd wojewódzki i Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie. Ideą wydarzenia będzie promocja zdrowego trybu życia i zapobieganie spychaniu inwalidów na dalszy plan. Pomysł imprezy zrodził się po rozmowach z osobami borykającymi się z różnymi dysfunkcjami.

Za darmo zbadamy wzrok podczas Pikniku Rodzinnego w kieleckim Parku Miejskim. W tę niedzielę przy okazji występów artystycznych i zabaw na świeżym powietrzu rozpoczęta zostanie akcja „Ratujmy Dzieciom Wzrok”.

Szkoła Podstawowa  nr 27 w Kielcach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły mają  mały prezent dla najmłodszych mieszkańców miasta: z okazji Dnia Dziecka organizują festyn rodzinny.  Impreza odbędzie się 3 czerwca na boisku szkolnym. W programie  między innymi: turniej rycerski, pokaz tańca, przejażdżki kucykami a także wiele innych zabaw i rywalizacji.

Władze miasta potwierdzają, że razem z Telewizją Polską zorganizują "Koncert Polskiej Piosenki". Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni. W środę zostanie podpisana umowa.

Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie Inteligentnego Systemu Transportowego. Potężna inwestycja obejmie 76 skrzyżowań. Część z nich zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Wszystko po to, żeby usprawnić ruch w mieście. 

Strona 1 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay