Zapiecek
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Tunelem przez Kielce

Kielce / 28 lipca 2017 /

Nie estakadą, nie w wykopie, a tunelem - tak ma wyglądać odcinek drogi ekspresowej nr 74 prowadzący przez ulicę Jesionową, na który w końcu mają się znaleźć pieniądze. 

W tę niedzielę 30 lipca odbędą się uroczystości związane z obchodami 72. rocznicy rozbicia więzienia kieleckiego. Rozpocznie je Msza św. w bazylice katedralnej o godzinie 11. Po niej zebrani przejdą na ulicę Zamkową, gdzie przed tablicą pamiątkową odśpiewają Hymn Państwowy i złożą wieńce.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.  Dokument ten potwierdza wysokie standardy  usług medycznych świadczonych przez lecznicę. 

Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przeszła generalny remont. -Dzięki temu zwiększył się komfort pobytu pacjentów i pracy dla personelu - podkreśla profesor Stanisław Głuszek, kierownik kliniki.

Kieleccy radni z komisji edukacji i kultury sugerują tymczasowe zawieszenie budżetu obywatelskiego. Pieniądze z niego chcieliby przeznaczyć na wydatki związane z infrastrukturą oświatową.

Spalarnia dla zwierząt przy ul. Kusocińskiego nie powstanie. Na czwartkowej sesji rady miasta kieleccy radni mieli głosować nad uchwałą dotyczącą dzierżawy terenu przy tej ulicy na potrzeby spalarni, jednak sprzeciwili się temu właściciele hotelu Binkowski oraz karczmy "Cztery Konie".

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach przygotowuje drugi etap wydawania mieszkańcom czujników tlenku węgla. Urządzenia będą rozprowadzane w ramach finansowanego z budżetu miasta programu - „Stop dla czadu”. 

Nie widać końca rozstrzygnięcia przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Kością niezgody nadal jest przyszła zajezdnia firmy Michalczewski, której lokalizacja pozostaje tajemnicą. 

Wandale w miniony weekend spalili stół z dużej altany grillowej na kieleckim Stadionie. To nie pierwszy akt wandalizmu w tym miejscu. 

Pomagają w badaniach

Kielce/Piła / 26 lipca 2017 /

Bezglebowa uprawa roślin z Instytutu Dizajnu w ten czwartek pojedzie do Piły. Tam na terenie dawnego lotniska wojskowego powstaje stacja badawcza LUNARES. Doświadczenia prowadzi w niej Europejska Agencja Kosmiczna w ramach projektu M.A.R.S. a wezmą w nich udział studenci i pasjonaci z całego świata.

Udało się!  Zbiórka na tandem dla Piotra Frańka zakończona a sprzęt już zakupiony. - Wiem, że żadne słowa nie oddadzą tego, jak bardzo jestem wdzięczny wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Mówi się, że dobro powraca, więc niech jak najszybciej wróci do tych wszystkich, którzy mi pomogli- powiedział Piotr. 

Poszukiwany, poszukiwana - tak nazywa się nowy portal pracy Kieleckiego Parku Technologicznego. To nowoczesny serwis internetowy dedykowany przedsiębiorcom, studentom oraz absolwentom i osobom bezrobotnym.

W kamieniołomie na kieleckiej Wietrzni historia niczym z National Geographic. Bezdomna suka oszczeniła się i ukryła małe w niewielkiej jaskini. Psia rodzina, składająca się z matki i  co najmniej kilku szczeniąt  znajduje się na północnej ścianie skalnej głównego wyrobiska na Wietrzni.

 

Inicjatywa Dom Otwarty razem z warszawską Fundacją Ocalenie organizuje w całej Polsce zbiórkę artykułów, które pozwolą na przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci. W akcję włącza się także kieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

Strona 1 z 656

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Zapiecek