Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»„Zza moich oczu”, czyli kolejny wieczór premier w KTT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

„Zza moich oczu”, czyli kolejny wieczór premier w KTT

Kielce / 12 stycznia 2018 / Tekst
Z prób do chor. "Giselle. Akt I" Z prób do chor. "Giselle. Akt I" fot. Maria Łozińska (FB/KTT)

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje nowy wieczór premier pod tytułem „Zza moich oczu”. To widowisko składające się z trzech choreografii. Każdą z nich przygotował inny artysta. Premiera planowana jest na początek lutego.

„Zza moich oczu” to zbiór autorskich prac, które językiem tańca starają się komunikować z widzem w obszarach wymykających się słowu. Trzy różne historie ukazują kobiecy punkt widzenia rzeczywistości, interpretację relacji międzyludzkich.

W pierwszej części pod tytułem „Giselle. AKT I” zobaczymy opowieść o nieszczęśliwej miłości osadzonej w realiach współczesnego świata. Choreografia powstała na podstawie XIX-wiecznego baletu romantycznego. Jej kielecką interpretację przygotowała Izabela Zawadzka.

Druga część widowiska zatytułowana „Fragment/Akcja” należy do choreograf Karoliny Garbacik. Artyści skupili się na autentyczności ruchu.

Trzecia część pod tytułem „Carme(n)love” to autorska interpretacja opery „Carmen” Bizeta. Choreografia Małgorzaty Ziółkowskiej to opowieść o femme fatale, o kobiecie targanej złością, nienawiścią a jednocześnie miłością

W potrójnym widowisku wystąpi 25 tancerzy. Premiera odbędzie się w piątek 2 lutego o godzinie 18 na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca.

Posłuchaj:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna