Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

„Zwierzobyty” w BWA

wtorek, 29 września 2020 11:45 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. Anna Ciszek, BWA
Adrianna Linertowicz

Na intrygującą wystawę Anny Ciszek pt. „Zwierzobyty” zaprasza kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych. Ekspozycja składa się ze zbioru kilkudziesięciu rysunków w niewielkim formacie, które zostały wykonane cienkopisem na papierze. Cykl uzupełniają dwa obrazy wykonane w technice akrylu na płótnie.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora wystawy:

„Artystka podejmuje temat, którym na pierwszy rzut oka są zwierzęta. Jednak, gdy pozwolimy sobie na dłuższą kontemplację jej prac, okazuje się, że tylko zewnętrzna powłoka przedstawionych figur jest zwierzęca. Tytułowe zwierzobyty posiadają cechy, gesty i pozy zarezerwowane dla ludzi”.

Anna Ciszek zaczęła tworzyć prezentowany na wystawie cykl w minionym roku. Inspiracją było obserwowane przez artystkę przenikanie się cech zwierzęcych i ludzkich, a także współdzielenie przez nich losu, odczuwanie takich stanów emocjonalnych jak melancholia, czułość, izolacja czy bliskość. Rysunki stworzone przez Annę Ciszek mówią o relacjach i uniwersalnej potrzebie istot, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi, do bycia akceptowanymi, kochanymi oraz do życia we wspólnocie.

Anna Ciszek ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ze specjalnością malarstwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, a także arteterapię i trening kreatywności na Uniwersytecie Warszawskim. Poza plastyczna twórczością realizuje się zawodowo również w takich obszarach, jak terapia przez sztukę, wspomaganie rozwoju i stymulowanie umiejętności wśród osób z dysfunkcjami.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 2 października. Prace Anny Ciszek będzie można oglądać do 30 października 2020 roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO