Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zostań etnografem i weź udział w konkursie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Zostań etnografem i weź udział w konkursie

Tokarnia / 15 marca 2019 / Tekst

Ruszył nabór prac do konkursów "Konfrontacja pokoleń" i "Moje świętowanie" organizowanych przez Muzeum Wsi Kieleckiej dla uczniów szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego. Jedną z nagród jest rodzinne zwiedzanie Parku Etnograficznego w Tokarni z możliwością zajrzenia do miejsc, do których turyści nie mają wstępu.

Oba konkursy są skierowane do uczniów z klas od VI do VIII szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Pierwszy, pt. "Konfrontacja pokoleń" polega na przygotowaniu filmu, w którym wystąpią uczestnik konkursu i wybrana przez niego, starsza o przynajmniej 50 lat osoba mieszkająca w tej samej miejscowości. Oboje muszą odpowiedzieć na takie same pytania, które będą dotyczyć dzieciństwa lub życia w danej miejscowości, np. ulubionych zabaw i zabawek z dzieciństwa, smakołyków, czy transportu do szkoły.

Drugi konkurs jest zatytułowany "Moje świętowanie". Zadaniem uczestników będzie ukazanie na fotografii współczesnej interpretacji rodzinnego święta i pokazanie wspólnoty rodzinnej podczas świętowania w nawiązaniu do dawnych tradycji.

- Przez obydwa konkursy chcemy zainteresować młodzież szkolną sama tematyką Muzeum i tradycją oraz zainspirować ich do badań etnograficznych. Konkursy te pomogą nam również w pracy, ponieważ będziemy mogli wykorzystać w działalności muzealnej filmy i fotografie przygotowane przez uczestników. Chcemy też, żeby młodzież sama doświadczyła tego, w jakim ogromnym zakresie zmieniło się życie na przestrzeni półwiecza - tłumaczy Beata Ryń, Kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

Prace na konkursy należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć je osobiście na adres: Tokarnia 303, 26-060 Chęciny do 9 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone we wrześniu. Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich noclegi w zabytkowym ośmioraku, rodzinne sesje fotograficzne w strojach z epoki w skansenie, warsztaty fotograficzne, przejazdy bryczką oraz rodzinne zwiedzanie od kulis Parku Etnograficznego w Tokarni z przewodnikiem.

Regulamin konkursów oraz wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.mwk.com.pl. W razie pytań można skontaktować się również z Działem Edukacji Etnograficznej pod numerem telefonu 41 315 41 71 wew. 108 lub 500 144 720.

ZOSTAW KOMENTARZ