Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zostań etnografem i weź udział w konkursie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Zostań etnografem i weź udział w konkursie

Tokarnia / 15 marca 2019 / Tekst

Ruszył nabór prac do konkursów "Konfrontacja pokoleń" i "Moje świętowanie" organizowanych przez Muzeum Wsi Kieleckiej dla uczniów szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego. Jedną z nagród jest rodzinne zwiedzanie Parku Etnograficznego w Tokarni z możliwością zajrzenia do miejsc, do których turyści nie mają wstępu.

Oba konkursy są skierowane do uczniów z klas od VI do VIII szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Pierwszy, pt. "Konfrontacja pokoleń" polega na przygotowaniu filmu, w którym wystąpią uczestnik konkursu i wybrana przez niego, starsza o przynajmniej 50 lat osoba mieszkająca w tej samej miejscowości. Oboje muszą odpowiedzieć na takie same pytania, które będą dotyczyć dzieciństwa lub życia w danej miejscowości, np. ulubionych zabaw i zabawek z dzieciństwa, smakołyków, czy transportu do szkoły.

Drugi konkurs jest zatytułowany "Moje świętowanie". Zadaniem uczestników będzie ukazanie na fotografii współczesnej interpretacji rodzinnego święta i pokazanie wspólnoty rodzinnej podczas świętowania w nawiązaniu do dawnych tradycji.

- Przez obydwa konkursy chcemy zainteresować młodzież szkolną sama tematyką Muzeum i tradycją oraz zainspirować ich do badań etnograficznych. Konkursy te pomogą nam również w pracy, ponieważ będziemy mogli wykorzystać w działalności muzealnej filmy i fotografie przygotowane przez uczestników. Chcemy też, żeby młodzież sama doświadczyła tego, w jakim ogromnym zakresie zmieniło się życie na przestrzeni półwiecza - tłumaczy Beata Ryń, Kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

Prace na konkursy należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć je osobiście na adres: Tokarnia 303, 26-060 Chęciny do 9 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone we wrześniu. Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich noclegi w zabytkowym ośmioraku, rodzinne sesje fotograficzne w strojach z epoki w skansenie, warsztaty fotograficzne, przejazdy bryczką oraz rodzinne zwiedzanie od kulis Parku Etnograficznego w Tokarni z przewodnikiem.

Regulamin konkursów oraz wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.mwk.com.pl. W razie pytań można skontaktować się również z Działem Edukacji Etnograficznej pod numerem telefonu 41 315 41 71 wew. 108 lub 500 144 720.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna