Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

"Zestaw Kryzysowy - Kierunek Mars"

"Zestaw Kryzysowy - Kierunek Mars" to tytuł spotkania z grupą Innspace, które odbędzie się w najbliższą sobotę w czytelni Instytutu Dizajnu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych technologiami, które mogą umożliwić zamieszkanie na Marsie.

Innspace to inżynierowie, architekci, robotycy i konstruktorzy zafascynowani kosmosem i nowymi technologiami. W ramach cyklu ''Zestaw Kryzysowy'' opowiedzą o swoich działaniach, m.in. o projekcie samowystarczalnej kolonii marsjańskiej o nazwie Ideacity. Koncept zajął piąte miejsce w konkursie Mars Colony Prize, organizowanym przez The Mars Society.

Podczas spotkania uczestnicy wspólnie zastanowią się, co tak naprawdę kryje się pod hasłem kolonizacja Marsa? Chcemy czy musimy tam lecieć? Ile czasu potrzebujemy, aby zrealizować plany kolonizacji? Co zrobić, aby przetrwać i jak będzie wyglądało nasze życie na Marsie? Prowadzący opowiedzą o samej planecie - jakie panują na niej warunki, z czego wynikają i jak to wpłynie na potencjalną kolonizację.

Omówią też różne aspekty eksploracji i późniejszej kolonizacji Marsa oraz zajmą się ważnymi jej aspektami - prawnymi i społecznymi.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć bioreaktor do hodowli alg, które dzięki wydajnej fotosyntezie nadają się nie tylko jako pożywienie, ale też... paliwo dla pojazdów. W astronautyce mogą stanowić element systemów podtrzymujących życie.

W skład grupy Innspace wchodzą: Justyna Pelc, Piotr Torchała, Beata Suścicka i Magdalena Łabowska. Więcej informacji o ich działalności: http://www.innspace.pl

Spotkanie na charakter otwarty.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO