Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zdobili latający dywan

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Zdobili latający dywan

Kielce / 06 sierpnia 2017 / Tekst

Przedmiot znany ze zbioru baśni pt. „Księga tysiąca i jednej nocy” stworzyli pracownicy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” wraz z kielczanami spędzającymi popołudnie w centrum miasta. - Dzieci i dorośli pięknie ozdobili latający dywan, który następnie wzniósł się wysoko do góry – mówi Przemysław Żmiejko z „Kubusia”. Happening odbył się na Placu Artystów i zapowiadał nadchodzący 3. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Latający dywan powstał na bazie sporej płachty folii. Została ona przyozdobiona różnymi elementami. - To kompletny misz-masz estetyczny. Uczestnicy zabawy mieli całkowitą wolność w zdobieniu dywanu. Używali bibuły oraz naklejek – mówi Przemysław Żmiejko. To był drugi happening organizowany przez artystów z ulicy Dużej. Tydzień wcześniej przygotowany został symboliczny domek na drzewie, który nadal można oglądać przy Placu Artystów.

Akcja przypominała o tym, że 12 sierpnia rozpoczyna się festiwal Hurra! ART!, podczas którego odbędą się warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych, projekcje filmów czy głośne czytania sztuk. Ponadto kilka polskich teatrów zaprezentuje w Kielcach swoje spektakle dla widowni dziecięcej i młodzieżowej. - Podczas festiwalu zarówno dorośli jak i dzieci z pewnością znajdą coś dla siebie – zapewnia Przemysław Żmiejko z „Kubusia”.

Zdjęcia: Anna Ciszowska i Przemysław Żmiejko

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna